Wypadek w Paprotni

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wypadek w Paprotni Wypadki sochaczew

W Paprotni, gmina Teresin, samochód dostawczy marki Iveco uderzył, a w zasadzie wbił się w tył naczepy ciągnika siodłowego. Poszkodowanego kierowcę Iveco, przytomnego, strażacy na noszach typu deska, przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Do wypadku doszło 17 stycznia koło godz. 13.00.

 

Informacja o zdarzeniu dotarła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie 17 stycznia br. o godzinie 13.11. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG PSP z Sochaczewa, a także zastępy ratownictwa technicznego z OSP w Paprotni i Niepokalanowie. Do Paprotni pojechał też dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Sochaczewa.

Gdy strażacy dotarli do Paprotni, kierowca wbitego w tył naczepy ciągnika siodłowego samochodu dostawczego Iveco był poszkodowany, ale przytomny. Druhowie w pierwszej kolejności zajęli się właśnie nim, tworząc przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostęp, a następnie ewakuując go na noszach typu deska. W dalszej kolejności rannym zajął się zespół ratownictwa medycznego.

Następnie strażacy dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Utrudnienia w ruchu trwały około pół godziny. Działania prowadziło w sumie 16 strażaków.

 

zdjęcia: mł. ogn. R. Rutkowski


Mamy komentarz Komendy Powiatowej Policji w tej sprawie:


- 20-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, kierując samochodem dostawczym marki Iveco Daily nie  zachował wymaganej ostrożności i na trasie K 92, w Paprotni, najechał na stojący na poboczu ciągnik siodłowy z naczepą. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca Iveco został przewieziony do szpitala, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został on ukarany dwoma mandatami karnymi: za spowodowanie kolizji i za brak uprawnień do prowadzenia pojazdu. Zatrzymano też dwa dowody rejestracyjne pojazdów ze względu na uszkodzenia pokolizyjne - mówi Agnieszka Dzik, rzecznik prasowy KPP Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

redakcjaredakcja
0

Mamy komentarz Komendy Powiatowej Policji w tej sprawie:

- 20-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, kierując samochodem dostawczym marki Iveco Daily nie zachował wymaganej ostrożności i na trasie K 92, w Paprotni, najechał na stojący na poboczu ciągnik siodłowy z naczepą. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca Iveco został przewieziony do szpitala, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został on ukarany dwoma mandatami karnymi: za spowodowanie kolizji i za brak uprawnień do prowadzenia pojazdu. Zatrzymano też dwa dowody rejestracyjne pojazdów ze względu na uszkodzenia pokolizyjne - mówi Agnieszka Dzik, rzecznik prasowy KPP Sochaczew. (2017-01-19 10:34)
xyxxyx
0
a co na to pracodawca?? dał firmowy samochod gosciowi bez prawka?? (2017-01-19 16:15)
MA1970MA1970
0
Mogli mu niedawno zabrać i nie wiedział (2017-01-19 18:14)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy