Wypadki z udziałem motocyklistów

/ 5 zdjęć

W ostatnich dniach na terenie powiatu sochaczewskiego doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Niestety, jeden z nich zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

 

W minionym tygodniu na terenie gminy Młodzieszyn doszło do dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego doszło we wtorek, na drodze krajowej nr 50. Policjanci wstępnie ustalili, że 65 – letni mężczyzna kierujący motocyklem, podczas włączania się do ruchu doprowadził do zderzenia z ciągnikiem siodłowym marki Scania. Kierowca jednośladu zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Drugi wypadek miał miejsce 15 czerwca w Kamionie. Funkcjonariusze, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że 19-letni kierowca pojazdu marki Honda nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z motocyklistą poruszającym się Kawasaki. Mężczyzna poruszający się jednośladem został przetransportowany do szpitala w Sochaczewie.

Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności obydwu wypadków, jednocześnie apelując o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Jako użytkownicy jednośladów miejmy świadomość, że soby podróżujące samochodem są zabezpieczone przez pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, kurtyny i inne środki techniczne chroniące je przy zderzeniu. Jednoślady, co oczywiste, żadnych zabezpieczeń tego typy nie posiadają. Kierowcę chroni jedynie kask i czasem dobrej jakości kombinezon. Jednak przy uderzeniu w przeszkodę, zwłaszcza z dużą prędkością, te zabezpieczenia okazują się niewystarczające. Niestety, nadal zdarzają się osoby, które nie korzystają nawet z tych elementarnych form zabezpieczenia. Trzeba też pamiętać, że jednoślady są o wiele bardziej „wrażliwe” na jakość drogi. Jazda samochodem po drodze, na której są wyrwy czy nierówności, może skończyć się jedynie niegroźnym uszkodzeniem. Kierowca jednośladu w takim przypadku najczęściej utraci panowanie nad pojazdem, czego efekty mogą być tragiczne.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o kilkukrotne patrzenie w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy