Wypadkowy weekend

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wypadkowy weekend Wypadki sochaczew

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sochaczew nie powiedzą na pewno o ostatnim weekendzie, ze był spokojny. Tylko w sobotę mundurowi wyjeżdżali do trzech poważnych zdarzeń. W niedzielę w nocy dochodzi do kolejnego wypadku – w zderzeniu mercedesa z drzewem giną dwie bardzo młode osoby.

 

Przyzwyczajeni do suchej nawierzchni w lato, nie zawsze pamiętamy, żeby zwolnić nawet przy lekkich opadach deszczu. Wtedy wydłuża się droga hamowania, łatwo o poślizg. Za chwilę będą spadać liście, co jeszcze gorzej będzie wpływać na wytracanie prędkości przez pojazd.

Warto przypomnieć, że bezpieczna prędkość z jaką jedziemy nie jest zawsze równoznaczna z tą wskazywaną przez znaki drogowe. Czasami trzeba jechać wolniej, niż wskazują znaki. Bezpieczna prędkość to taka, która pozwoli nam całym i zdrowym dojechać do celu. Oprócz stosowania się do znaków ograniczających prędkość, musimy wziąć pod uwagę panujące na drodze warunki.

 

Szanowni Państwo – noga z gazu!

Do pierwszego zdarzenia doszło w Starym Dębsku. Policjanci wstępnie ustalili, że 67 – letni mężczyzna kierujący fabią nie zachował ostrożności i rozpoczął manewr skrętu w lewo w momencie, gdy był wyprzedzany przez pojazd przewożący mleko. W wyniku zderzenia pojazdów, kierowca cysterny trafił do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Kożuszki Parcel. Wstępnie ustalono, że kierujący pojazdem marki Nissan Almera nie dostosował prędkości do warunków na drodze i zjechał ze swojego pasa, a następnie dachował. Obrażeń ciała doznały dwie osoby – kierowca i pasażerka.

Do trzeciego wypadku doszło w Pilawicach. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że 19 – latek kierujący pojazdem marki Volvo nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w drzewo. Obrażeń doznali kierowca i 29 – letni pasażer.

Czwarty i tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w Ćmiszewie Rybnowskim. Wstępnie ustalono, że 22 - letni kierowca mercedesa nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi zjechał ze swojego pasa, a następnie uderzył w drzewo. Młody mężczyzna, który prowadził auto zmarł na miejscu. Czworo pasażerów w wieku od 15 do 19 lat przetransportowano do szpitali w Sochaczewie, Grodzisku Mazowieckim i w Warszawie. Mimo wysiłków lekarzy, zmarł również 17 - latek, który był transportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie. Kierowca pojazdu marki Mercedes nie posiadał prawa jazdy.

Policjanci wykonywali na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora. Teraz będą ustalać dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

ESochaczewianinESochaczewianin
0

Mała podpowiedź, marki samochodów i ich modele piszemy małą literą.

A co do ostatniego wypadku - czyżby klątwa znanej rybnowskiej dyskoteki?

Szkoda "dziaciaków"...

(2017-09-19 10:47)
MaciekMaciek
0

Nazwy marek, firm czy wyrobów przemysłowych piszemy zawsze wielką literą.... a tylko nazwy pospolitę małą. Np. "jechał samochodem marki Nissan" jest tak samo poprawne jak "jechał nissanem" 

(2017-09-19 13:28)
boszoboszo
0

Noooo... kluczowe jest to, jakimi literami i co piszemy... Czasami aż nie chce się czytać postów pod newsami.

(2017-09-19 15:39)
ESochaczewianinESochaczewianin
0

Maciek punkt dla ciebie :-) Człowiek całe życie się uczy i umiera głupi .

(2017-09-19 18:58)
kacperskyykacperskyy
+1

mam pytanie. czy ta zasada: "Warto przypomnieć, że bezpieczna prędkość z jaką jedziemy nie jest zawsze równoznaczna z tą wskazywaną przez znaki drogowe. Czasami trzeba jechać wolniej, niż wskazują znaki."

działa rowniez w druga strone? jesli jade 3 pasmówka, bez przejsc dla pieszych i skrzyzowan w cieply letni suchy sloneczny dzien i widze ograniczenie do 50km/h moge jechac 130km/h? uwazam ze w tej sytuacji jest to bezpieczna predkosc i nie musi byc rownoznaczna z ta wskazywana przez znaki drogowe.

(2017-09-20 09:40)
ESochaczewianinESochaczewianin
0

@kacperskyy

Pewnie, że możesz! A w nagrodę wygrasz czek na 500 zł (do opłacenia) i przy okazji pozbędziesz się problemu jechać, czy nie jechać, bo ci zabiorą PJ :-)

(2017-09-20 10:58)
kacperskyykacperskyy
0

to jak jest w koncu z tymi znakami, pokazuja bezpieczna predkosc czy nie? KPP twierdzi ze NIE! wrecz to my sami mamy decydowac jaka predkosc jest bezpiczena dla nas po analizie panujacych warunkow na drodze. 

nareszczie jakis glos rozsadku :) wezme to wydrukuje sobie i w razie dyskusji w sądzie podebre sie poradą KPP w sochaczewie :)

(2017-09-20 12:42)
elzbieta-kowalselzbieta-kowals
0
WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓŁCZUCIA DLA RODZINY I ZNAJOMYCH TYCH MŁODYCH CHŁOPCÓW. (2017-09-21 10:37)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy