Wyróżnienia dla Rodzin Zastępczych

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wyróżnienia dla Rodzin Zastępczych Wystawy, projekty sochaczew

W dniu 22 września 2019 r. na terenie za Bazyliką w Niepokalanowie odbył się niezwykły piknik promujący rodzicielstwo zastępcze pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”.  Wzruszającym  momentem w czasie tego wydarzenia było wręczenie wyróżnień dla szczególnie zasłużonych rodzin zastępczych z naszego powiatu. Wyróżnienia te otrzymali:

·    Pani Agnieszka i Dariusz Jasińscy, zawodowa rodzina zastępcza– pogotowie rodzinne i rodzina adopcyjna jednocześnie. Ich dom jest zawsze otwarty dla potrzebujących dzieci. Są rodziną zastępczą od 7 lat i w ich domu miłość, opiekę i bezpieczeństwo znalazło ponad 11 dzieci. Jedno z nich stało się ich własnym dzieckiem.   

·         Pani Jolanta i Stanisław Jagodzińscy – niezawodowa i niespokrewniona rodzina zastępcza od ponad 10 lat. Pod ich opieką znalazło się dotąd 7 dzieci. Swoim uśmiechem, ciepłem i miłością zarażają innych, zwłaszcza Pani Jola, która aktywnie działa na rzecz rodzicielstwa zastępczego jako członek zarządu naszego Stowarzyszenia.

·       Pani Anna i Mirosław Mistewicz – niezawodowa, spokrewniona rodzina zastępcza, która pokazuje, że nie ma problemów, których nie da się rozwiązać. Pomimo iż Pani Ania jest osobą niedowidzącą, a wnuk, którym wspólnie z mężem się zajmują od urodzenia cierpi na cukrzycę, żyją pełnią życia, aktywnie biorąc udział w życiu naszego Stowarzyszenia, jako jego członek.

Te wyróżnienia to nie tylko podziękowanie za ogromne serce, trud wychowania  i odwagę dawania siebie, ale również okazją do pokazania różnorodności rodzin zastępczych: zawodowe, niezawodowe, spokrewnione i niespokrewnione. Nie można też zapominać, że rodzina zastępcza to nie tylko rodzice ale również ich dzieci, które z każdym potrzebującym dzieckiem przychodzącym do ich domu, dzielą się miejscem, zabawkami, czasem i rodzicami.

Słowa podziękowania i uznania kierujemy zarówno do wyróżnionych rodziny, jak i do wszystkich rodzin zastępczych, które otwierają swoje serce i dom, na potrzebujące dziecko.

Jeżeli ktoś z Was poczuje chęć zostania rodziną zastępczą lub chęć pomocy w innej formie, to zapraszamy do kontaktu z nami, a ponadto już w dniu 21 października 2019 r. w godzinach od 16.00- 18.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Piłsudskiego 65 w Sochaczewie organizujemy wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie DZIEŃ OTWARTY RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO, na którym będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące pieczy zastępczej i innych form pomocy potrzebującym dzieciom, poznać rodziny zastępcze i posłuchać ich historii oraz porozmawiać o prawach dziecka.

 

Piknik został zorganizowany w ramach projektu „Bądź nadzieja na miłość” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Rozwoju Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy