Wyróżnienie dla dzielnicowej z Teresina

/ 2 zdjęć

St. post. Anna Opęchowska – Ciak spotkała się wczoraj z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariuszem Błaszczakiem. Dzielnicowa z Posterunku Policji w Teresinie została wyróżniona za swoją pasję, którą jest pomaganie drugiemu człowiekowi w potrzebie.

 

Wczoraj w Warszawie z okazji Dnia Kobiet odbyło się spotkanie Pana Mariusza Błaszczaka z funkcjonariuszkami i pracownikami służb podległych MSWiA. Wśród wyróżnionych kobiet była również st. post. Anna Opęchowska – Ciak, która jest dzielnicową w Posterunku Policji w Teresinie.

Minister Błaszczak podziękował zebranym za to, że potrafią doskonale łączyć służbę z domowymi obowiązkami i znajdują czas na realizację swoich zainteresowań. Pasją dzielnicowej jest pomoc drugiemu człowiekowi. Policjantka jest pomysłodawcą charytatywnej akcji pod nazwą „Niebieska Gwiazdka”. Funkcjonariuszka swoim pomysłem zaraziła Agnieszkę Ptaszkiewicz, prezes miejscowego Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin "IMPULS", a także liczne grono mieszkańców oraz darczyńców, którzy mieszkają nawet w Wielkiej Brytanii.

Policjantka wspólnie z innymi wolontariuszami zabiega o żywność długoterminową, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki. Dzięki jej pomocy, w ubiegłym roku wiele rodzin nie zasiadło w święta Bożego Narodzenia do pustego stołu, a niektóre dzieci po raz pierwszy w życiu znalazły pod choinką wymarzony prezent. Jest tak zdeterminowana do działania, że dwa lata temu nawet zaawansowana ciąża nie przeszkodziła jej w nadzorowaniu akcji charytatywnej i w odwiedzinach u osób najbardziej potrzebujących.

Działania dzielnicowej nie ograniczają się tylko do pomocy przedświątecznej. Mieszkańcy gminy Teresin wiedzą, że zawsze mogą liczyć na wsparcie swojej dzielnicowej. Poza tym, policjantka jest również zarejestrowanym dawcą szpiku kostnego oraz oddaje krew.

St. post. Anna Opęchowska – Ciak służy w Policji od września 2008 roku. Od samego początku związana jest z Posterunkiem Policji w Teresinie. Od 2010 roku jest dzielnicową. Prywatnie jest mężatką i matką dwóch małych chłopców - Marcela i Maksymiliana.

 

Foto: policja.pl

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy