Wysokość emerytury zależna od liczby dzieci - SONDA

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wysokość emerytury zależna od liczby dzieci - SONDA  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

System emerytalny wymaga sporych zmian. Żeby mógł udźwignąć przyszłość należy podjąć zdecydowane działania. Rodzi się coraz mniej dzieci, wiek emerytalny w naszym kraju został podniesiony, a społeczeństwo się starzeje. ZUS może nie dać sobie rady z wypłatą świadczeń w przyszłości. 


Od samego początku funkcjonowania programu 500 plus mogliśmy słyszeć teorię, która miała mówić o tym, iż projekt ma wspierać dzietność. Ten zabieg jednak nie zaspokaja potrzeb przyszłości ani w zakresie zapewnienia finansowania budżetu emerytur, ani podwyższenia dzietności. 


Obecny pomysł rządu to kwota emerytury, która wzrasta wraz z liczbą posiadanych dzieci. Główną jednak zasadą tego projektu miałoby być płacenie składek na wyższą emeryturę dla rodziców przez dzieci. Proponowany jest jeden procent od pensji. Pomysł ten jednak może rodzić wiele pytań. Po pierwsze co z niepracującymi dziećmi, co z tymi, którzy dzieci nie mają? Czemu mieliby być karani? Jest spora grupa par, które chciałyby mieć potomstwo, a niestety nie może. Tutaj pojawia się program in vitro, który już nie jest tak finansowany przez państwo. 


Czy zatem konfucjański model rodziny w którym dzieci opiekują się rodzicami jest możliwy w środku Europy w 2020 roku? Oczywiście, zasady pomocy i opieki rodzicom powinny stać obok dzieci, ale co w przypadku gdy jednak nie mieliśmy rodziców, którzy zasługują na miano takiego nazewnictwa? Czy jedno dziecko płaci na dwoje rodziców, a piąte z siódemki na kogo miałoby wpłacać? Matkę czy ojca?


Oprócz wielu pytań jakie stawia to właśnie proponowane rządowe rozwiązanie, nie mamy jasnej wizji przyszłości systemu emerytalnego. A o tym dlaczego nie chcemy być wielodzietnymi rodzinami i jak zaradzić wciąż spadającej kresce na wykresie urodzeń należy porozmawiać w innym artykule.


A czy Państwo popierają powyższy pomysł płacenia przez dzieci na podwyższenie emerytury rodziców?   

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

robroyrobroy
+1
niech nie kombinują debile ! jeżeli rodzic przepracował 30-40 lat i mu przysługuje emerytura to dlaczego dzieci maja dopłacać abu rodzice godnie żyli? na moje utrzymanie mają łożyć a sami na swoją nie uzbierają? to niech pokażą kto ma wspomgać Prezesa wszystkich Prezesów ,albo Panią "Profesor",sędzinę trybunału czy czegoś tam-Pawłowicz? (2020-02-02 11:21)
robroyrobroy
+1
prośba-niech redakcja umozliwi uzupełnienie SWOJEGO postu przez forumowiczów,kiedyś to bylo,przez 2 godziny mógłbym zrobić dopisek--a teraz do sprawy-gdzie ten 1 (słownie jeden) % z pensji dzieci miałby być wpłacany ? na specjalny fundusz zarządzany przez zaufanych PiS ? z potrąceniami podatkowymi? przecież jak rodzicom może zabraknąć na np. lekarza,syn czy córka poratuje ich tymi 100 zł. Dziwne ,jak model Konfucjański spodobał się rządzącym,taki model Komunistycznych Chin? no,no.miliardy idą na 500+,na nowe spółki i ministerstwa,na tysiace nowych stanowisk dla zaufanych i trzeba dekretem Prezesa,USTAWĄ nakazać potrącanie z pensji dzieci na utrzymanie rodziców?Jak to powiedział Prezydent USA Ronald Reagan-GOSPODARKA DURNIE- (2020-02-02 11:49)
linulinu
+1
@robroy, mi juz się nawet tej patoligii pisiwskiej nie chce komentować. Ale K**UR**WA przynajmniej z kolan wstaliśmy. :D (2020-02-02 12:10)
zbigniew15zbigniew15
+2
Pewien prezes zaproponował kiedyś 500+ w celu zwiększenia liczby Polaków, a w roku ubiegłym zmniejszyła się ilość o 30 tysięcy. (2020-02-02 13:31)
kacperskyykacperskyy
+1
co do ch???? bezrobol z piątką dzieci, drenujący państwo zasiłkami, nastepnie jego dzieci powielające tą patologie bo na rodziców się napatrzyły i wiedzą ze tak da sie zyc a robic nie trzeba ma miec wieksza emeryture niz kawaler zapier..... cale zycie w fabryce samochodow??? placacy podatki???we lbach z tymi pomyslami sie wam poprzewalało. (2020-02-03 09:47)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy