Wystartował I Kurs Młodego WOPRowca

Zdjęcia i foto: Wystartował I Kurs Młodego WOPRowca Edukacja sochaczew

Na sochaczewskiej pływalni wystartowaliśmy z pierwszym szkoleniem Młodego WOPRowca, szkolenie w dużej mierze opiera się na podstawie programowej Młodego Ratownika WOPR, a często rozszerza zakres.
W pierwszej edycji szkolenia bierze udział ponad 15 osób. Dzieciaki powyżej 12 roku życia przez trzy poniedziałki będą miały zorganizowane zajęcia od 17.30 do 20.45. Zaczynają wykładami w Kramnicach Miejskich ( dziękujemy Urzędowi za udostępnienie sali) aby potem przejść na Pływalnie i szlifować swoje umiejętności Ratownicze.
Zaczęliśmy od części wykładowej na której została omówiona Historia Ratownictwa oraz podstawy akcji ratunkowej. Pierwsze zajęcia na basenie opierały się na technikach holowania bez użycia sprzętu ratowniczego, więc w najcięższych warunkach. Przed nami jeszcze dwie sesje wykładowo-basenowe.
W czasie postoju młodzież będzie ćwiczyć na akwenach wodnych. Mamy nadzieję, że do tego czasu uda się uregulować sprawę korzystania z zalewu w Boryszewie w celu szkolenia młodzieży. W innym przypadku uczestnicy zostaną od razu rzuceni na głęboko wodę i będą zmuszeni do ćwiczenia przy często mocnym prądzie rzeki Bzury!
W czasie postoju w połowie czerwca planujemy wystartowanie drugiej edycji szkolenia!!

Galeria:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.949241638526615.1073741853.237838119666974&type=3&pnref=story

Z wodniackim pozdrowieniem,
Zarząd Sochaczewskiego WOPR

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy