Wystawa Malarstwa w APA Loft 19

/ 35 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wystawa Malarstwa w APA Loft 19 Wystawy, projekty sochaczew
+30

Wystawa malarstwa Przemko Stachowskiego w APA Loft 19.
Autorska Pracownia Artystyczna APA Loft 19 to również autorska galeria. W hallu, korytarzu i pracowni znajdujących się w loftach Starej Przędzalni można obejrzeć retrospektywną wystawę malarstwa Przemko Stachowskiego obejmującą lata od 1993 do 2019. Kilkadziesiąt prac można pogrupować w autorskie cykle: 

 • Inskrypcje
 • Zapisy
 • Fosforos
 • Rezonator
 • rysunki
 • inne prace
Można również zobaczyć projekcje filmowe ukazujące realizacje artystyczne  powstałe w latach 1993 w pracowni Deco Arch, którą stworzył Przemko Stachowski: 
 • projekty murali, fresków
 • projekty scenograficzne
 • projekty mebli i dekoracji wnętrz
 •  unikatowe projekty i realizacje  użytkowych mozaik marmurowych z  cyklu MOJETNO - inspirowanych rodzimym folklorem.
Autor po raz pierwszy zmierzył się z tak szeroką retrospektywą na co pozwoliły mu obszerne wnętrza żyrardowskich loftów doskonale wpisujące się w kontekst narracji jaką Artysta snuje przez  wszystkie lata, począwszy do dyplomu w warszawskiej ASP do dziś.Dzisiejsza pracownia  APA LOFT 19 stwarza ogromne możliwości dla artysty. To już nie tylko miejsce gdzie powstają obrazy. To również Galeria Sztuki. To także miejsce spotkań z Grupą OtoFOTO, ze społecznością, koneserami sztuki, innymi artystami. Przemko planuje również stworzyć tu miejsce interdyscyplinarnych otwartych warsztatów artystycznych dla łaknących artystycznej przygody pod okiem profesjonalnych artystów z całej Polski. Dla młodzieży, kandydatów, dorosłych i seniorów. Od września tego roku ruszy nabór chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu.
 • Jak można odwiedzić to miejsce, obejrzeć wystawę i spotkać autora?
 •  Jak zapisać się teraz na warsztaty? (Oferta ukaże się w II połowie sierpnia).
Wystarczy zadzwonić:602 76 48 52
 •  lub napisać na adres:
przemko.stachowski@gmail.com

Przemko Stachowski- Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Malarstwa o specjalizacji Malarstwo Ścienne i Sztalugowe  Na ASP studiował w latach 1989- 1994 w pracowni prof. Stefana Gierowskiego i ukończył dyplomem z wyróżnieniem. W latach 1991, 1993; 1995 otrzymał stypendium CISIM (Centro Internazionale Studi Insegnamento Mosaico) w Rawennie we Włoszech, gdzie poznawał techniki artystycznej mozaiki marmurowej. Po dyplomie zajmuje się monumentalnym i kameralnym malarstwem ściennym, sztalugowym, mozaiką artystyczną we wnętrzach architektonicznych. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Zrealizował wiele autorskich artystycznych aranżacji wnętrz w przestrzeniach instytucjonalnych, prywatnych i sakralnych. Od 2001 roku stale związany z działalnością domów kultury w Teresinie i Sochaczewie.

 W latach 2011-2014 pracownia Deco Arch funkcjonowała jako firma stworzona dzięki unijnej dotacji w ramach projektu „Inkubator Dojrzałej Przedsiębiorczości” i jako firma w 2013 roku Deco Arch została wyróżniona konkursie Fundacji Kronenberga dla Innowacyjnych Mikroprzedsiębiorstw.

Obecnie Przemko Stachowski jest wiceprezesem Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych.

 W 2018 artysta został finalistą  konkursu artystycznego w dziedzinie malarstwa: w 45 edycji XLV PREMIO SULMONA w Sulmonie ( Włochy ) a w 2019 w konkursie Rospigliosi Art Prize II w Rzymie.

Zapraszamy!

Pst!

APA Loft 19

tel. 602 76 48 52

Mały Rynek 7; Loft 19 

Stara Przędzalnia- Lofty

Żyrardów 

www.decoarch.com

APA LOFT 19fot. Przemko Stachowski


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy