Wystawa " Pole Bitwy 1939 -45 r." w nowej odsłonie

Zdjęcia i foto: Wystawa " Pole Bitwy 1939 -45 r." w nowej odsłonie Historia i tradycja sochaczew

Latem 2013 r. w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie rozpoczął się generalny remont elewacji zewnętrznej. Remont zabytkowej, XIX wiecznej siedziby uniemożliwił ruch  turystyczny, dlatego też na czas prac muzeum pozostawało nieczynne dla zwiedzających.

Prace przy elewacji południowej i wschodniej zbiegły się z modernizacją wystawy stałej "Pole Bitwy 1939 -45 r.", która stanowi główną atrakcję sochaczewskiego muzeum. Ekspozycja jest największym w Polsce zbiorem pamiątek  podniesionych z pobojowiska Bitwy nad Bzurą 1939 r., oraz wielu innych eksponatów z okresu okupacji niemieckiej i pól bitewnych II wojny światowej. 

Wystawa przechodziła I etap modernizacji, obejmujący remont i aranżację powierzchni wystawienniczych oraz wymianę oświetlenia sal ekspozycyjnych. Do oświetlenia zbiorów zainstalowano nowoczesne reflektory w technologii LED. W ramach działań zrealizowano też przebudowę dioram, konserwację stelaża, zamontowano także nowoczesne prezentery ekspozycyjne i częściowo multimedia do lekcji muzealnych. Dzięki przebudowie wystawa wzbogaciła się o nowy materiał archiwalny z okresu II RP i drugiej wojny światowej, zaprezentowany na wielkoformatowych wydrukach.  

Wszystkich sympatyków historii zapraszamy do zwiedzania wystawy "Pole Bitwy 1939-45" w nowej odsłonie!

Pierwszy etap modernizacji wystawy stałej "Pole Bitwy 1939-45" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   

  
   Jakub Wojewoda

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy