Wysypiska śmieci w Kuznocinie i Plecewicach - urząd mówi stanowcze nie

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wysypiska śmieci w Kuznocinie i Plecewicach - urząd mówi stanowcze nie  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Firmy starające się o pozwolenie w zakresie prowadzenia składowiska odpadów na terenie Kuznocina oraz Plecewic mają nie lada problem. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie nie zgadza się na taką działalność na terenie powiatu. 


Radni powiatu na VII sesji podjęli temat. Odpowiedzi udzielał w związku z tym Tadeusz Głuchowski - Firma, która jest właścicielem terenu w Plecewicach występowała o pozwolenie na składowanie odpadów. Dostała odmowną odpowiedź. To było jeszcze w poprzedniej kadencji rady. Zarząd Powiatu jest przeciwny jakimkolwiek składowiskom śmieci na terenie powiatu. Wszystko co tylko możemy zrobić w naszej kompetencji będzie na nie dla takich działań. Firma z Plecewic nie zgadza się z naszą odmową. Ma prawo odwołania i takie działania podjęła. My stoimy na twardej pozycji i mówimy nie. Jeśli chodzi o teren Kuznocina nasze stanowisko jest takie jak w przypadku Plecewic. Ze strony powiatu są to decyzje odmowne. Firma także nie zgadza się z naszą decyzję i również złożyła odwołanie. W obu przypadkach należy czekać na dalsze decyzje ze strony organu odwoławczego.


O temacie składowiska odpadów informowaliśmy kilka miesięcy temu https://e-sochaczew.pl/n/wysypisko-w-kuznocinie/59734. Starostwo Powiatowe wydało w przypadku firm starających się o możliwość składowania odpadów decyzje odmowne. Obie firmy dostały odmowę ze strony. Jednak nie jest to koniec zmagań z tematem wysypiska odpadów, ponieważ od decyzji urzędu przedsiębiorcy odwołali się i obecnie należy czekać na dalszy rozwój sprawy. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

chojnam123chojnam123
0
Na Kuznocinie można się spodziwać raczej stoku narciarskieg niż wysypiska śmieci, teren został prawdopodobnie kupiony po to żeby zrzucić tam całą ziemie z budowy lotniska w Baranowie (tysiące a może miliony ton ). Czyli mówiąc inaczej zagospodarować ją na tak zwanym "Składowisku odpadów obojętnych w Kuznocinie". (2019-07-10 21:30)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Kuznocin, to nie załatwiona dobrze sprawa. Miasto pozbyło się bomby ekologicznej, a prywatnemu inwestorowi będzie bardzo trudno zrekultywować to zamaskowane cienką okrywą ziemną wysypisko. Samorząd miejski powinien najpierw "rozbroić tę bombę ekologiczną", co było niełatwym zadaniem, a dopiero później sprzedać czysty teren jakiemuś inwestorowi, bo działka ma atrakcyjne położenie tuż przy obwodnicy. Miasto miało tam prawie 11 hektarów gruntu, a pozbyło się tego "gorącego kartofla" za ok.1 mln zł, zrzucając pośrednio problem na Gminę Sochaczew, na której obszarze położona jest działka. To nie fair. (2019-07-11 10:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy