Zaloguj się do konta

X Bieg Niepodległości w Serocku.

Klub Maratończyka Aktywni
2012-11-05
Biegi
X Bieg Niepodległości 04.11.2012-Serock
I Serocka Dycha(M), I Serocka Piątka (K)

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego.

Bieg rozegrany tydzień wcześniej, w mieście Serock w województwie Mazowieckim nad Jeziorem Zegrzyńskim, położone naprzeciw ujścia Bugu do Narwi.


W 94 rocznice odzyskania Niepodległości w Serocku odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży, bieg rodzinny, marsz Nordic-Walking 5km, bieg główny na 10km mężczyzn i 5 km kobiet.

Do Serocka przybyła piątka klubowiczów Aktywni Sochaczew, która na sportowo uczciła Narodowe Święto.

Patryk Kowalski wziął udział w biegu młodzieżowym na dystansie 2600m, celem było rozgrzanie się do biegu głównego i zdobycie medalu. W biegu tym wygrał Radosław Sikora (UKS Filipides Teresin).
W marszu Nordic-Walking na dystansie 5km wziął udział Damian Smus, który to od startu do mety wraz z zawodniczką gospodarzy przymaszerowali exequo na pierwszym miejscu.

W biegu dla kobiet na 5 km wystartowało 31 pań, w biegu głównym na 10km wzięło udział 147 zawodników, w tym piątka Aktywnych z Sochaczewa oto ich wyniki;

29 KOWALSKI ADRIAN 41;07
33 AKSAMIT JAKUB 42;05
53 SMUS DAMIAN 45;07
102 KOWALSKI DAMIAN 50;54
126 KOWALSKI PATRYK 55;49

Dla Jakuba, Damiana i Patryka były to rekordy życiowe.

Bieg miał dwie pętle, w dużej części przebiegający bulwarem wzdłuż ujścia Bugu do Narwi, start i meta umieszczone były na rynku w samym centrum miasta. Bieg nie należał do łatwych, organizatorzy połączyli zawody biegowe z typowa „selekcja” dla biegaczy, ostry zbieg na dystansie ok. 800 metrów sprawiał że prędkość była duża na mokrej asfaltowej drodze było to bardzo niebezpieczne, pod koniec okrążenia natomiast trzeba było się „wspinać” (również 800m), morderczy podbieg który dał się we znaki każdemu uczestnikowi biegu, odbierał resztki sił i do tego świadomość, że ta sama trasę trzeba będzie pokonać jeszcze raz.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, miła atmosfera biegu choć są i minusy dla większości zawodników biegu głównego zabrakło ciepłego posiłku …ale człowiek uczy się na błędach, II edycja biegu głównego, a XI biegu Niepodległości organizatorzy biegów w Serocku zorganizują już z mistrzowska perfekcja, a na koniec trzeba zaznaczyć że miasto liczy ok. 4200 mieszkańców.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc