X Dni Kukurydzy Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego

Zdjęcia i foto: X Dni Kukurydzy Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego Imprezy cykliczne sochaczew

Komitet Organizacyjny Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego uprzejmie zaprasza do uczestnictwa w JUBILEUSZOWYCH X DNIACH KUKURYDZY WOJEWÓDZTW MAZOWIECKIEGO I ŁÓDZKIEGO, które odbędą się w dniu 5 października 2008 roku w Skrzelewie, gm. Teresin. Patronem medialnym imprezy jest 'e-Sochaczew.pl'.
Dni Kukurydzy w Skrzelewie stały się największą wystawą tego rodzaju na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego dorocznym spotkaniem przedstawicieli branży kukurydzianej. Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją tradycję, jak też ukształtowany wizerunek, a szybko rosnąca liczba wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o jej celowości.

W programie uroczystości przewidzieliśmy:
- zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,
- prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych,
- prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,
- wystawa sprzętu rolniczego,
- pokaz użytkowania maszyn rolniczych,
- kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych,
- wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,
- konkursy dla uczestników Imprezy.

Współorganizatorami Jubileuszowe X Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego są: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Mazowiecka Izba Rolnicza, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Radzików, Urząd Gminy w Teresinie, Zarząd Gminny NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidualnych w Teresinie.

Zapraszamy na nasze Dni rolników, firmy współpracujące z rolnictwem Administrację Rządową – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wraz ze służbami podległymi, samorząd terytorialny, przedstawicieli Ambasad, organizacje zagraniczne.

Z wyrazami szacunku
Tadeusz Szymańczak
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Jubileuszowych X Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy