X Jubileuszowe Biegi w Sobocie

Zdjęcia i foto: X Jubileuszowe Biegi w Sobocie Biegi sochaczew

22 sierpnia w Sobocie koło Bielaw rozegrano X Jubileuszowe Biegi Trzeźwości. W Sobockim parku renesansowym (dawnej rezydencji rodu Zawiszów) - bardzo dobrze przygotowanym do rozgrywania zawodów biegowych - KM Aktywni Sochaczew reprezentowany był przez Julię Wosińską, Weronikę Lewandowską, Mikołaja Wosińskiego, Kacpra Zatorskiego i Emanuela Zimnego.

Z naszego grona najlepiej spisały się dziewczyny. W biegu na 800 metrów zwyciężyła Julia Wosińska a tuż za nią do mety dotarła Weronika Lewandowska. Zawodniczki szykują się do Łowickich Czwartków Lekkoatletycznych i w starcie kontrolnym wypadły wręcz znakomicie.

Bieg na 1000 metrów gimnazjalistów przyniósł naszej drużynie najbardziej nielubiane czwarte miejsce Mikołaja Wosińskiego - choć przyznać trzeba że do "pudła" niewiele brakowało. Swój pierwszy start w Aktywnych barwach zaliczył Kacper Zatorski. Zajął on szóste miejsce w rywalizacji.

W biegu Open na dystansie 3000 metrów wystartował trener sochaczewskich biegaczy Emanuel Zimny. W przełajowym terenie przebiegł dystans w 11:03 i ostatecznie zajął bardzo dobre piąte miejsce.