XI Cross Country Ziemi Sochaczewskiej

/ 2 zdjęć

Parafia Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie, Sochaczewski Klub Motorowy „Szarak” oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie zaprasza na Piknik XI Cross Country Ziemi Sochaczewskiej. Impreza odbędzie się 31 sierpnia br. tradycyjnie w Kurdwanowie w gminie Nowa Sucha.

Pomysłodawcą imprezy był Władysław Dudziński, właściciel gruntów, na którym odbywa się piknik, oraz ówczesny proboszcz ks. Maciej Mroczkowski z parafii w Kurdwanowie. Inicjatywa podjęte przez te dwie osoby, została podchwycona przez mieszkańców powiatu sochaczewskiego i cieszy się popularnością, o czym świadczy jej już 11 edycja. Początkowo impreza ta, jak akcentują organizatorzy, miała na celu pomoc w sfinansowaniu prac związanych z renowacją kurdwanowskiego, drewnianego kościoła z XVI wieku. Po śmierci Władysława Dudzińskiego inicjatywę przejęła jego żona Krystyna z synem Robertem, a po odejściu ks. Macieja organizacją tego przedsięwzięcia zajął się imprezy ks. Jacek Warzecha.

- Piknik połączony z dożynkami jest świetną propozycją na spędzenie niedzieli w plenerze. Mnóstwo atrakcji, loterie, stoiska z miejscowymi produktami takimi jak pierogi, ciasta, oraz napój owiany tajemniczą recepturą KURDYBANKA, wszystko przy muzyce i tańcach na „dechach”. Całość rozpocznie się o godz. 11.00 polową mszą dożynkową, po której nastąpi „gwóźdź” programu morderczy, półtorej godzinny terenowy wyścig motocyklowy w klasie licencja A, B, C, MX Junior, Weteran, poprzedzony 40 – to minutowym biegiem klasy MX 65, MX 85, MX Kobiet oraz godzinnym wyścigiem Klasy Quadów 2K i 4K – wyjaśnił Artur Wrzesiński, prezes Zarządu SKM „Szarak". Całość zmagań sportowych zakończy oczywiście uroczyste wręczenie pucharów zwycięzcom.

Zapraszamy wszystkich żądnych mocnych wrażeń do wspólnej zabawy w ostatnią niedzielę wakacji. Piknik XI Cross Country Ziemi Sochaczewskiej odbędzie się już 31 sierpnia br. Imprezę wspiera Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Regulamin i zgłoszenia do pobrania na stronie www.szarak.esochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy