Zaloguj się do konta

XI edycja Motoserca w Sochaczewie już w sobotę 21 września

Redakcja
2019-09-11
Interwencje i pomoc

W sobotę 21 września, w godzinach 10.00 - 19.30, odbędzie się XI edycja Motoserca. W tym roku również spotkamy się na terenie Stacji Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Zebrane podczas imprezy fundusze przeznaczone będą na muzyczny sprzęt terapeutyczny dla Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie oraz na leczenie małego Mikołaja Rokickiego.

Od kilku lat w Sochaczewie organizatorem akcji Motoserce jest Klub Motocyklowy Boruta MC Poland. To właśnie dzięki zaangażowaniu tej grupy w Sochaczewie zebrano ponad 650 litrów krwi, a akcja, która w zamyśle miała być zbiórką krwi, w wykonaniu klubu przeradza się w akcję charytatywną o szerokim zasięgu.

Motoserce od zawsze kojarzy się nam z niesieniem pomocy i z wyzwalaniem wśród mieszkańców miasta ogromnej ilości pokładów dobrej woli. Dotychczas impreza była połączona z charytatywną zbiórką pieniędzy. Wspólnie pomagaliśmy już m.in. na : śp. Monice Wielgus, Mateuszowi Piskorowskiemu, Rafałowi Kunickiemu, Michałkowi Flakowskiemu, dzieciom z Erminowa, a w zeszłym roku odbyła się zbiórka na proces leczenia śp. Tomasza Sołdaczuka.

Celem tegorocznej edycji jest po raz kolejny pomoc dla Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie, gdzie pieniądze przeznaczone będą na muzyczny sprzęt terapeutyczny, a także zbiórka na rzecz Mikołaja Rokickiego. Mikołaj to mały, niezwykle waleczny chłopiec, który choruje na rzadką chorobę genetyczna "hiperinsulinizm". Jego trzustka produkuje zabójcze ilości insuliny, co prowadzi do groźnej dla zdrowia i życia hipoglikemii. Jedyna szansą na całkowite wyleczenia jest kosztowna operacja za granicą. 

Organizatorzy jak co roku przygotowali dla mieszkańców miasta mnóstwo różnorodnych atrakcji: pokaz ratownictwa, animacje, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, pokazy karate, judo, pokazy pojazdów, o godz. 16.00 - przejazd kolejki wąskotorowej, grochówka, występ Szkolnego Teatru Nauczycieli, kiermasze, warsztaty wikliniarskie, lot śmigłowcem, licytacje oraz strzelnica sportowa. Bardzo ważnym nowym elementem, który się pojawi w tegorocznej edycji Motoserca będzie punkt informacyjny nowo powstałego Stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem Jestem. To sobotnie wydarzenie będzie również pełne muzycznych akcentów, a na scenie pojawią się zespoły:

- ,,Kontrast" - godz. 10.30

- ,,Banał" - godz. 13.30

- ,,Maja Kapłon" - godz. 15.00

- ,,Malina Blues Band" - godz. 16.30

- ,,Nadolny Gang" - godz. 18.30

Przypominamy również, że niezwykle istotną sprawą każdej edycji Motoserca jest zbiórka krwi. Będzie można ją oddawać w godz. 10.00-14.00 w Mobilnym Krwiobusie, a wszyscy dawcy tego bezcennego daru życia będą brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Równoległe również Fundacja DKMS będzie prowadziła akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. 


M.

Informacje dodatkowe

  • Data: 2019-09-21

Opinie (2)

maqrta

Czy jest w Sochaczewie stały punkt krwiodawstwa czy tylko te mobilne? [2019-09-15 16:38]

Agata76

Niestety nie. Tylko w krwiobusach na Placu Kościuszki w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca. [2019-09-16 09:33]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc