Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Sochaczewie przywrócone po 4 latach

Zdjęcia i foto: Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Sochaczewie przywrócone po 4 latach Rekreacja sochaczew

XXII Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych zostają wznowione po 4 latach przerwy. W tym roku odbędą się 5 czerwca na stadionie MOSiR przy ul. Chopina w Chodakowie.

Ogólnopolskie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych są jedną z największych tego typu imprez w Polsce. Nie ma w nich podziału na stopień czy też kategorię niepełnosprawności. Głównymi celami zawodów są integracja, zagospodarowanie wolnego czasu i motywowanie do uprawiania sportu osób niepełnosprawnych. Dlatego też Jolanta Gonta (starosta sochaczewski) wraz z Piotrem Osieckim (burmistrz Miasta Sochaczew) oraz Tomaszem Musielskim (prezes Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „JA-TY-MY”) podpisali w październiku ub.r. list intencyjny o przywróceniu zawodów. Ogromnym wsparciem jak zawsze służył Maciej Małecki (poseł na Sejm RP). Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją objęła Para Prezydencka RP. 

,,Para Prezydencka z uznaniem i życzliwością przyjęła informację o zaangażowaniu władz samorządowych powiatu sochaczewskiego i miasta Sochaczew w organizację tego wartościowego przedsięwzięcia, które służy popularyzowaniu aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnością oraz stanowi doskonały przykład integracji Państwa środowiska lokalnego" – mówi Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP.

Organizatorzy pracują intensywnie już od kilku miesięcy, aby zapewnić różnorodność konkurencji sportowych, wspaniałą atmosferę, zaplecze gastronomiczne oraz nagrody dla zwycięzców. Do tej pory tego typu zawody przyciągały do naszego miasta kilkaset zawodników, reprezentujących placówki z całej Polski. Wymogiem wzięcia udziału w tegorocznych zawodach jest ukończenie 16 lat, a także zgoda lekarza na udział i aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. 

Poniżej przedstawiamy skład komitetu organizacyjnego:

- Jolanta Gonta – starosta sochaczewski,

- Maciej Małecki – poseł na Sejm RP, 

- Tomasz Musielski – prezes Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”w Łodzi,

- Piotr Osiecki – burmistrz miasta Sochaczew,

- Marek Fergiński – wiceburmistrz m. Sochaczew,

- Tadeusz Głuchowski – wicestarosta,

- Monika Osińska – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sochaczewie,

- Agata Kalińska – naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych w UM Sochaczew,  

- Katarzyna Kajak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

- Marcin Odolczyk – rzecznik prasowy Starostwa.


(źródło Starostwo Powiatowe Sochaczew)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy