XIX FINAŁ WOŚP

Zdjęcia i foto: XIX FINAŁ WOŚP Imprezy cykliczne sochaczew

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W 2011 roku WOŚP zagra dla urologii i nefrologii dziecięcej.
Bardzo często zdarzają się przypadki podszywania pod wolontariuszy WOŚP.
Pamiętajmy, że każdy wolontariusz posiada zalaminowany identyfikator, ważny tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady - wolontariusze nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni.
Jeśli jesteśmy wolontariuszami nie kwestujmy sami, dopilnujmy, aby obok nas były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie mamy ukończonych 16 lat - musimy być pod opieką osoby dorosłej.
W niedzielę 9 stycznia 2011 roku policjanci z naszej jednostki prowadzić będą wzmożone działania mające na celu zapewnienie prawidłowego i spokojnego przebiegu XIX Finału WOŚP. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione.
Mając na uwadze, że w zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób, także tych najmłodszych. Do wszystkich, a w szczególności do nich apelujemy, aby zachowywały się rozważnie. W szczególności należy:
• unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);
• nie chodzić samotnie; najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;
• w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; starać się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;
• jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;
• w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję.
Wszystkim kwestującym życzymy pełnych puszek!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy