XV GALIMATIAS już za nami

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: XV GALIMATIAS już za nami Sztuki sceniczne sochaczew
+5

Po raz piętnasty ( tym razem jesienną porą) w Teresińskim Ośrodku Kultury spotkały się teatry niesforne z całej Polski. Na scenie zaprezentowały się grupy z Kościana, Białej Podlaskiej, Ustrzyk Dolnych, Wrocławia, Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Dębna, Elbląga, Rzeszowa, Chełmna i Ostródy.
Jak zwykle było różnorodnie - kolorowo i szaro, smutno i wesoło, odważnie i skromnie, wieloobsadowo i kameralnie. Występy oceniali wolontariusze, dziennikarze festiwalowego Mętlika, zgromadzeni widzowie, ale przede wszystkich profesjonalni jurorzy - reżyserka Natalia Fijewska-Zdanowska, aktor Krzysztof Kiersznowski, animator kultury Wojciech Lisiecki oraz studentka Wiedzy o Teatrze Aleksandra Śliwińska.


W czasie wolnym od spektakli uczestnicy pod opieką wolontariuszy brali udział w akcjach integracyjnych. Wieczorami odbywały się ożywione dyskusje - bardzo ważny moment festiwalu, gdy nie tylko dowiadujemy się, w jakich okolicznościach i warunkach, z jakich powodów powstają spektakle, ale poznajemy również opinię innych na ich temat. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnej kawiarenki z chlebem ze smalcem i ogórkami oraz aromatyczną pomidorową.

Jury przyznało kilka wyróżnień aktorskich, wyróżnienia grupowe dla Kompanii Teatralnej Mamro, Grupy teatralnej Nietentego, Teatru Strefa Agrafka i Teatru Agrafka.
Grand Prix Galimatiasu 2016 zdobył Teatr Przebudzeni za spektakl "Szatnia" inspirowany twórczością Tadeusza Kantora.

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY XV OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU TEATRÓW NIESFORNYCH

Dziękujemy wszystkim obecnym, dzięki którym jubileuszowy Galimatias w ogóle się odbył i dzięki którym miał swój niezwykły, nieco poza rzeczywisty wymiar i magiczny klimat.

GALERIA ZDJĘĆ

Do zobaczenia za rok!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy