XV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek za nami

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: XV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek za nami Sztuki sceniczne sochaczew

XV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE w Niepokalanowie przeszedł do historii. Było wzruszająco, głośno, pięknie, czasem śmiesznie a przede wszystkim ciepło. Zima co prawda właśnie postanowiła przyjść w trakcie naszego Festiwalu, ale bracia z Klasztoru oo. Franciszkanów i organizatorzy stanęli na wysokości zadania i na sali w dniu przesłuchań chwilami było 21 stopni ciepła. Mimo śniegu, dojechało do nas 52 wykonawców z 61 przyjętych do Festiwalu. Niestety niektórych zmogła choroba, niektórym nie pozwoliły finanse na taką wycieczkę. Ale Ci, którzy dojechali byli zadowoleni i w pełni wykorzystali swoje 5 minut na scenie. Jury, jak zwykle zajęło profesjonalne stanowisko i podjęło trudną decyzję. W tym roku przyznano 7 Nagród Głównych i aż 11 Wyróżnień. Przyznano także GRAND PRIX, co w historii Festiwalu zdarzyło się tylko 3 razy. Mamy więc czwarte GRAND PRIX dla wspaniałego zespołu wokalnego MERITUM (na zdj. obok), ZASPÓŁ WOKALNY MERITUMktóry pokazał niezwykły poziom śpiewania a’capella na cztery głosy. Wspaniały występ. Koncert Laureatów to same znakomitości naszej imprezy. Wkrótce zamieścimy nagrania z Festiwalu. Mamy nadzieję, że Festiwal nasz rośnie nie tylko w liczbie wykonawców, ale przede wszystkim w poziomie artystycznym. Ten rok pokazał, że jak najbardziej.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację naszej imprezy, wszystkim przyjaciołom, Gwardianowi Klasztoru w Niepokalanowie - Ojcu Mirosławowi Bartosowi, Proboszczowi Parafii NMP w Niepokalanowie - Ojcu Andrzejowi Sąsiadkowi, Radzie Gminy Teresin, Wójtowi Gminy Teresin - Markowi Olechowskiemu za wsparcie i dobre słowo. Dzięki Wam możemy robić nadal co w naszej mocy, aby Gmina Teresin i Klasztor w Niepokalanowie kojarzył się z niezwykłą imprezą muzyczną i aby była ona stałym punktem w kalendarzu festiwalowym dla coraz większej liczby wokalistów i zespołów.

Poniżej protokół z tego wydarzenia, a my zapraszamy gorąco za rok. Bądźcie z nami, twórzcie tę imprezę, śpiewajmy i grajmy Panu w ten niezwykły dzień Jego narodzin.


(zdj. powyżej od lewej: Magdalena Ptaszyńska - przewodnicząca jury i Marek Olechowski - Wójt Gminy Teresin, Ojciec Andrzej Sąsiadek - Proboszczowi Parafii NMP w Niepokalanowie oraz Mariusz Cieśniewski - dyrektor Teresińskiego Ośrodka Kultury)

galerię z festiwalu znajdziecie tutaj

Protokół z XV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE” w Niepokalanowie
Jury w składzie:
Magdalena Ptaszyńska – przewodnicząca
Justyna Panfilewicz
Krystyna Majksner-Krzywicka
po wysłuchaniu 52 wykonawców, w dniu 24 stycznia 2015 r. pragnie wyrazić ogromne zadowolenie z wysokiego poziomu artystycznego prezentowanych utworów. Jednocześnie dostrzegło różnorodność i niezwykłą kreatywność wykonawców. Jury dziękuje wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, akompaniatorom za niezwykłe wrażenia artystyczne, a organizatorom za zaangażowanie i niezwykły wkład w upowszechnianie śpiewu wśród dzieci i dorosłych.

GRAND PRIX:    
Zespół Wokalny MERITUM – Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim

NAGRODY GŁÓWNE:
PIOTR ZUBEK – Warszawa
MAKSYMILIAN MISZCZYK – Klub 25 BKPow. Nowy Glinnik
WERONIKA KRYSTEK – Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
KAROLINA ŁOPUCH – Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
Weronika Makowska i Patrycja Czyżewska – Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
KATARZYNA GOLECKA – Publiczne Gimnazjum im. W. Jagiełły w Parczewie
Zespół FOSa – Wrocław

WYRÓŻNIENIA:
Dawid Lange – Szkoła Podstawowa nr 5 w Skierniewicach
Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
Ula Zubek – Warszawa
Maria Stasiak – Sochaczew
Malwina Wojciechowska – Łowicki Ośrodek Kultury
Ewa Smerecka – Łowicz
Bartosz Czaja – Mścice
Zespół Dziecięcy Piosenki Rosyjskiej Ludowej MLADUSZKA – Dziecięca Szkoła Muzyczna im. D. Szostakowicza w Kaliningradzie
Zespół KARCZMARZE – Rzeszów
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
Julia Kamińska – Chojnicki Dom Kultury

Teresin, dnia 24 stycznia 2015 r.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy