XV TERESIŃSKIE DNI RETORYKI

Zdjęcia i foto: XV TERESIŃSKIE DNI RETORYKI Sztuki sceniczne sochaczew

XV TERESIŃSKIE DNI RETORYKI 8 i 9 listopada 2017 r.


Zapraszamy serdecznie uczniów i nauczycieli do udziału w XV Teresińskich Dniach Retoryki!
Z okazji jubileuszu i w wyniku rozmów na zeszłorocznym konkursie, zapraszamy nauczycieli na warsztat, który pomoże im w przygotowaniach do tego typu imprez i da narzędzia do pracy z uczniami. Warsztat odbędzie się 23 września (sobota) w godzinach 10-14. Liczymy na Wasze zgłoszenia i aktywny udział!

W tym roku przygotowaliśmy jedną zmianę w zakresie kategorii retorycznych. Chcemy rozszerzyć dotychczasową kategorię „Przemówienia” do kategorii „WYSTĄPIENIE PUBLICZNE”. Oznacza to, że uczniowie będą mogli przygotować mowę o charakterze przemówienia, ale również toastu ślubnego, wykładu, rozmowy kwalifikacyjnej itp. Jesteśmy przekonani, że taka formuła zwiększy atrakcyjność tej kategorii i pomoże uczniom nabywać umiejętności, które prędzej, czy później przydadzą się w ich życiu zawodowym i prywatnym.
Laureatów nagród i zdobywców wyróżnień na

Teresińskich Dniach Retoryki tradycyjnie zaprosimy do udziału w Powiatowych Dniach Retoryki, które odbędą się w dniach 29-30 listopada br. w Teresińskim Ośrodku Kultury.

Zapraszamy gorąco!
OrganizatorzyKONKURENCJE:

I. KONKURS RETORYKI:
Proponujemy trzy konkurencje retoryczne do wyboru:

1. Poezja
– dla wszystkich uczniów.
Uczestnik ma za zadanie zaprezentować jeden wybrany wiersz.

2. Proza – dla wszystkich uczniów.
Uczestnik ma za zadanie zaprezentować wybrany fragment lub całość utworu (maksymalna długość utworu – jedna strona formatu A4, czcionka Times Roman 12).

3. WYSTĄPIENIE PUBLICZNE – dla uczniów klas IV-VI oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Uczestnik ma za zadanie wygłosić przygotowane samodzielnie (pod okiem nauczyciela) wystąpienie. Przykładowe tematy: przemówienie, wykład, autoprezentacja, toast, mowa (obronna/ pogrzebowa). Temat wystąpienia jest dowolny, czas prezentacji do 7 minut.


II. KONKURS KABARETOWY
– dla uczniów klas IV-VI oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Uczestnik ma za zadanie zaprezentować skecz lub piosenkę kabaretową własnego lub cudzego autorstwa. W tej kategorii mogą wziąć udział zarówno soliści, jak i grupy.
Zachęcamy uczniów do tworzenia własnych tekstów kabaretowych.
Maksymalny czas występu – 5 minut.

NAGRODY:
Prezentacje będzie oceniać specjalnie powołane profesjonalne Jury, które przyzna następujące nagrody:
- w konkursie Retorycznym: Małego Złotego/ Srebrnego/ Brązowego Cycerona,
- w konkursie Kabaretowym: Małego Brązowego/Srebrnego/Złotego Satyra,

Jury przyzna również wyróżnienia za indywidualne zasługi.

Laureatów nagród ze wszystkich kategorii retorycznych i konkursu kabaretowego zaprosimy do udziału w Powiatowych Dniach Retoryki, które odbędą się w dniach 29-30 listopada br. w Teresińskim Ośrodku Kultury.

TERMINY:
XV Teresińskie Dni Retoryki odbędą się w dniach 8-9 listopada br. w Teresińskim Ośrodku Kultury (8 listopada – szkoły podstawowe: klasy 1-3 i 4-69 listopada – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne1).
 
Na zgłoszenia czekamy do 31 października. Program imprezy zostanie ogłoszony 3 listopada br.
Zachęcamy do przesyłania kart zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres: kasia@tok.art.pl (karta w załączniku i do pobrania na stronie www.tok.esochaczew.pl). Można dostarczyć karty także w formie papierowej lub faxem.


KONTAKT:
Teresiński Ośrodek Kultury
Al. XX-lecia 32, 96-515 Teresin
Tel. (46) 861 38 81
kulturyści@tok.art.pl

Pytania dotyczące XV Teresińskich Dni Retoryki oraz Powiatowych Dni Retoryki prosimy kierować do szefa artystycznego imprezy Katarzyny Rospędowskiej (kasia@tok.art.pl, 505 258 231).

 0
Oceń
(0 głosów)

 Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy