XVI Galimatias 2017

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: XVI Galimatias 2017 Sztuki sceniczne sochaczew

6 i 7 października w Teresińskim Ośrodku Kultury odbędzie się już szesnasty maraton teatralny znany jako Ogólnopolski Przegląd Teatrów Niesfornych Galimatias.

Na dwa dni Teresin stanie się centrum polskiego teatru niezależnego!


W ramach konkursu będzie można zobaczyć 15 spektakli teatralnych. Spektakle oceniać będą jurorzy. Tym razem w tym zacnym gronie zobaczymy reżyserkę i założycielkę Teatru Młyn Natalię Fijewską-Zdanowską, aktora i twórcę Teatru Porywacze Ciał Macieja Adamczyka, performerkę i choreografkę Katarzynę Stefanowicz oraz instruktora teatralnego Jacka Stachowicza.


Zobaczymy dzieła autorskie i oparte na dziełach literackich i dramatycznych, obejrzymy kilka monodramów, ale też spektakle wieloobsadowe, grupy zróżnicowane wiekowo i stylowo. W tym roku przeważają tematy niełatwe, ale nie zawsze podane w trudny do odbioru sposób. Podejmowane będą kwestie wojny, emigracji, uchodźstwa, niepełnosprawności, trudnych relacji międzyludzkich, więzów rodzinnych, odnajdywaniu swojego miejsca w społeczeństwie i świecie.


To wszystko udowadnia nam, że ta impreza to nie tylko chęć autoprezentacji i zdobycia nagród, a miejsce wymiany doświadczeń, poglądów, dzielenia się emocjami i spostrzeżeniami.


Zapraszamy na XVI Galimatias 2017!

Program imprezy dostępny jest na stronie internetowej
Teresińskiego Ośrodka Kultury i naszym fanpage-u.


Wstęp na wszystkie spektakle wolny!
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy