XVII finał WOŚP – spacer w kolorze pomarańczy

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: XVII finał WOŚP – spacer w kolorze pomarańczy Imprezy cykliczne sochaczew

Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia po raz 17-sty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze z ulicznych kwest oraz licytacji zostaną przeznaczone na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci. Drugim celem zbliżającego się Finału jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz walka z cukrzycą. W tym celu w wielu miastach Polski, pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, zorganizowane zostaną biegi dla wszystkich zainteresowanych. W Sochaczewie w formie marszu. Zapraszamy na spacer w kolorze pomarańczy – start o godz. 13.15 na placu Kościuszki.

Jak powiedział nam Krzysztof Wasilewski komendant sochaczewskiego Hufca ZHP i organizator sochaczewskiego Finału, w ulicznych kwestach na terenie całego powiatu oraz gminy Kampinos weźmie udział 350 wolontariuszy.

Nie tylko kwesta wypełni jednak XVII Finał w Sochaczewie. Już w sobotę wieczorem o godz. 20.00 odbędzie się koncert w pubie Malibu połączony z licznymi konkursami i licytacją gadżetów. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Lapidarium Band, słynąca ze świetnych coverów z lat 60., 70. i 80.

Sercem sochaczewskich obchodów będzie tradycyjnie już Hufiec ZHP przy ul. H. Sawickiej, gdzie już od godz. 8.00 rano w niedzielę harcerze i wolontariusze będą przyjmować pieniądze z puszek. Nie zabraknie również czegoś dla aktywnych, mowa o spacerze w kolorze pomarańczy, który rozpocznie się zbiórką o godz. 13.15 na placu Kościuszki. Chętni będą mieli okazję wspólnie przemierzyć ulicami miasta dystans ok. 1 km – mile widziany strój w kolorze pomarańczowym.

Z kolei od godz. 14.00 na antenie radia Fama trwać będzie licytacja orkiestrowych gadżetów oraz najprawdopodobniej złotego serduszka ( w godz. 19.00-20.00). Muzycznie będzie również wieczorem – wszystko za sprawą imprezy na Podzamczu. O godz. 19.00 wystąpi tam zespół wokalny z Gimnazjum nr 2 w Młodzieszynie pod wodzą Dariusza Kosińskiego, o 19.25 na scenie pojawi się natomiast zespół Crowz. Zwieńczeniem zabawy będzie światełko do nieba o godz. 20.00, po którym wolontariusze na czele z Krzysztofem Wasilewskim udadzą się do telewizyjnej „dwójki”. Okazję do obejrzenia „naszych” na ekranie będziemy mieli także o godz. 13.28 podczas wejścia na żywo – o tej porze w studiu będą przebywać mali podopieczni Szkoły Podstawowej nr 4.

Czy XVII Finał przyniesie kolejny rekord, okaże się wkrótce. Już teraz zachęcamy do udziału w licytacjach – liczymy na Was!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

natalka7852natalka7852
0
mysle ze uzbieramy jak najwiecej pieniedzy bede miałą okaze spiewac poniewaz jestem z gimnazujum im.Bohaterów Walk Nad Bzura z Młodzieszyna :*pzdr (2009-01-08 21:04)
DJTomiDJTomi
0
Zapraszam już dziś od godz. 20 do klubu Alibi na wspaniałą zabawę oraz licytację gadżetów na rzecz WOŚP! (2009-01-10 18:44)
gucioprawdagucioprawda
0
Brawo dla pana Jurka!Niezly sposob na zycie wymyslil .Zalozyl fundacje.W normalnym kraju placac podatki dla ludzi jest w pelni normalne korzystanie ze sluzby zdrowia.Nie potrzeba wysylania na mroz stada dzieciakow aby zebraly o cos co nam sie nalezy.Moze niech fundacja opublikuje w prasie zarobki wszystkich z ul Niedzwiedziej.Zal mi tego kraju ze po 20 prawie latach nic dobrego sie nie dzieje bo jestesmy kombinatorskim nieuczciwym narodem.Brawa dla rzadzacych ktorzy pokazuja dobroc kwestujac a codziennie grabia duze miliony z uczciwie placonych podatkow.Za rok znow bedziemy razem bo nic sie nie zmieni. (2009-01-12 01:40)
gucioprawdagucioprawda
0
Fenomen 17 lat na tym samym patencie!!!!! (2009-01-12 01:51)
gucioprawdagucioprawda
0
Psy szczekaja karawana jedzie dalej!!!Brawo!!! (2009-01-12 01:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy