XVII Finał WOŚP przeszedł do historii

/ 1 komentarzy / 33 zdjęć
Zdjęcia i foto: XVII Finał WOŚP przeszedł do historii Imprezy cykliczne sochaczew
+28

Ponad 32 mln zł – to aktualny wynik po rozegranym w niedzielę XVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice miast w całej Polsce wyszły dziesiątki wolontariuszy, którzy w tym roku kwestowali na rzecz wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci. Ponad 30 tys. zł, to wynik sochaczewskiej kwesty, cały czas trwa jednak zliczanie pieniędzy.

Od samego rana na ulicach całego powiatu sochaczewskiego pojawili się wolontariusze WOŚP-u, gorączkowe liczenie zebranych datków trwało od samego rana w siedzibie Hufca ZHP przy ul. H. Sawickiej. Jak powiedział nam komendant Hufca i organizator sochaczewskiego Finału – Krzysztof Wasilewski, tegoroczne kwestowanie przebiegło w spokojnej atmosferze, obyło się bez nieprzyjemnych incydentów.

Duże zainteresowanie wzbudził marsz w kolorze pomarańczy zorganizowany wspólnie przez sochaczewski sztab oraz Klub Maratończyka AKTYWNI. We wspólnym spacerze po zdrowie w walce z cukrzycą wzięły udział dziesiątki mieszkańców. Tradycyjnie sporym powodzeniem cieszyła się także aukcja orkiestrowych gadżetów. Najwyższe kwoty darczyńcy zaoferowali za: złote serduszko, które w tym roku zostało zlicytowane za kwotę 7600 zł, obraz Barbary Jachimowicz - 701 zł, kalendarz WOŚP – 430 zł oraz rzeźbę Jana Piątkowskiego – 401 zł.

Ostatnim etapem Finału było tradycyjne Światełko do Nieba, które poprzedziły występy muzyczne – najpierw uczniów z Gimnazjum w Młodzieszynie, a następnie kapeli Crowz oraz Lombelico del mondo, którego brzmienie towarzyszyło efektywnemu pokazowi sztucznych ogni.

Harcerze i wolontariusze na czele z Krzysztofem Wasilewskim zakończyli dzień w studiu telewizyjnej „dwójki”, gdzie wspólnie z szefem Orkiestry – Jurkiem Owsiakiem cieszyli się z osiągniętych wyników. Przypomnijmy tylko, że złote serduszko zostało zlicytowane za równe 1mln 10 tys. zł – taką hojnością wykazała się firma Consus z Białegostoku. Ile w sumie udało się zebrać w Sochaczewie, dowiemy się już wkrótce. Do tematu historycznego już Finału WOŚP jeszcze powrócimy.

Sochaczewski sztab WOŚP składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia XVII Finału w Sochaczewie, a w szczególności: klubowi Alibi, firmie Kimersound, Urzędowi Miasta oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury.

foto: Jakub Wasilewski
artmagazine.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

gucioprawdagucioprawda
0
Brawo źebraki sludzy Jurka Owsiaka!!:-)Swietnie wyglädamy na tle krajów UE:-)Polska górą !Trzymajmy się razem!! (2009-01-15 19:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy