XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich „Mazowsze 2011” - 28.07.2011

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
2011-07-28
Łucznictwo
Komplet medali
W poprzednią niedzielę, w Teresinie zakończył się turniej łuczniczy XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. W zawodach wzięła udział trójka z Mazowsza Teresin. Nasi łucznicy zdobyli medale z każdego kruszcu. Drużyna województwa mazowieckiego, w której składzie strzelali dwaj teresinianie: Beniamin Ostrowski i Dawid Kalkowski uzupełnieni Cezarym Szoją (ŁKS Radom) oraz Adam Wytrykusem (ROKiS Radzymin) niespodziewanie wywalczyła złoto. Z pewnością była to bardzo miła niespodzianka gdyż po kwalifikacjach Mazowsze było dopiero na czwartym miejscu. W fazie pucharowej nasi chłopcy pokonali kolejno Dolny Śląsk II, Mazowsze II, Stellę Kielce oraz UKS Talent Wrocław. Mazowieckie dziewczęta (były czwarte po kwalifikacjach) z Natalią Juszczuk w składzie odpadły w ćwierćfinale (przegrały ze złotymi medalistkami z Dolnego Śląska) i zostały sklasyfikowane na ósmym miejscu. W rywalizacji indywidualnej po cichu liczono na medal Natalii Juszczuk. Łuczniczka z Teresina po kwalifikacjach była druga. Wywalczyła dwa medale na dystansach. Srebro na krótszych (30 i 40 m) oraz brąz na dłuższych (50 i 60 m). W fazie pucharowej przegrała w półfinale z Marleną Wejnerowską (wywalczyła złoto). W pojedynku o brąz, po zaciętym i wyrównanym boju przegrała 5:6 (22-22, 25-24, 23-26, 26-24, 22-25, 7-10) Katarzyną Kłodą (Agros Zamość) i musiała zadowolić się czwartym miejscem. Chłopcy spisali się na miarę swoich możliwości. Po kwalifikacjach Beniamin Ostrowski był 10, a Dawid Kalkowski 30. Pozycja Beniamina mogła być jeszcze wyższa. Niestety nasz zawodnik trochę „zawalił” strzelanie na krótszych dystansach (50 i 30 m). Na dłuższych (60 i 70 m) był piąty. W fazie pucharowej Beniamin spadł o trzy miejsca. Był ostatecznie 13. Dawid pozostał na trzydziestym miejscu. Ostatni konkurencją była rywalizacja mikstów. Mazowsze I w składzie Natalia Juszczuk/Adam Wytrykus (ROKiS Radzymin) kwalifikacje zakończyło na czwartym miejscu i awansowało do fazy pucharowej. Niestety już w pierwszej rundzie przegrali 134-140 z ŁKS Radom i zostali ostatecznie sklasyfikowani na 13. miejscu. Mazowsze II czyli Antonina Sułowska (Marymont Warszawa)/Beniamin Ostrowski zajęli 20. miejsce w kwalifikacjach i nie awansowało do play-off. Ten sam los spotkał Mazowsze III w składzie Dominika Konopińska (Drukarz Warszawa)/Dawid Kalkowski, które w kwalifikacjach było na 36 miejscu. Z pewnością ze zdobytych medali cieszyła się para trenerska Mazowsza Teresin – Katarzyna Klata (brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie) oraz Ryszard Kowalski. Zawody pomimo zmieniających się warunków atmosferycznych została perfekcyjnie zorganizowana co zauważył między innymi sędzi główny zawodów Tadeusz Jawor. Olimpijskie zawody łucznicze to kolejna super impreza sportowa zorganizowana w Teresinie.