XVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK - 27 i 28 stycznia 2018

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: XVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK - 27 i 28 stycznia 2018 Imprezy cykliczne sochaczew

To już w najbliższy weekend. Kolejna odsłona ogólnopolskiego śpiewania kolęd w Niepokalanowie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na XVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK „NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE”, które tradycyjnie odbywa się na terenie klasztoru oo. Franciszkanów w Niepokalanowie. 

Już w sobotę, 27 stycznia, od g.11.00, będziemy mogli posłuchać tradycji zawartej w kolędzie i pastorałce, nowych aranżacji, pięknych głosów i ciekawych instrumentów. Co roku też pięknie nam festiwal ubarwiają kolorowe i nietuzinkowe zespoły folklorystyczne. 

Do eliminacji tegorocznej edycji zgłosiło się 110 wykonawców, z czego organizatorzy po burzliwych obradach postanowili przyjąć 65 artystów do konkursu. Przyjadą do nas zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i soliści w różnym wieku: od 5 do 80 lat, z każdego zakątka Polski, od Bałtyku po Tatry. 

W niedzielę, 28 stycznia, w czasie trwania mszy świętych w bazylice niepokalanowskiej będziemy mogli posłuchać niektórych wykonań kolęd naszych konkursowiczów, a o g.14.30, w Sali Św. Bonawentury odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i przede wszystkim Koncert Galowy naszego festiwalu.

Zarówno na przesłuchania konkursowe jak i na koncert niedzielny wstęp jest bezpłatny.

Zapraszamy bardzo gorąco. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy