XVIII Pożegnanie Lata za nami

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: XVIII Pożegnanie Lata za nami Imprezy cykliczne sochaczew

Wielkim wydarzeniem podczas minionych wakacji było Pożegnanie Lata, które odbyło się 28 sierpnia. I właśnie tego dnia, jak co roku w ostatni czwartek wakacji, Iłów stał się stolicą muzyki disco polo. Na scenie wystąpiło ponad 20 gwiazd. Przed sceną natomiast pojawiła się ogromna ilość ludzi.


Podkreślić trzeba, że impreza pod nazwą ,,Pożegnanie Lata” odbywa się na stadionie w Iłowie nieprzerwanie od 1997 roku i gościła już takie gwiazdy jak: Kombi, Lady Pank, Bajm, Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz czy Limhal, Mario Bischin, Bed Boys Blue, Fan Factory i wiele innych. Organizatorem wydarzenia jest Agencja World Media, zaś gospodarzem władze gminy Iłów, dla której niesłabnąca popularność imprezy staje się dużą promocją. Zapowiadany program koncertu spowodował, że 28 sierpnia stał się wielce wyczekiwanym dniem, nie tylko dla mieszkańców gminy Iłów, ale również dla fanów muzyki disco polo z całej Polski. Trzeba też nadmienić, że koncert odbywa się na otwartym powietrzu, więc niemało zależy od pogody, a ta tego roku dopisała jak nigdy. 


Oprócz muzyki i show, które dawali artyści, przygotowano atrakcje dla dzieci, jak: stragany ze słodyczami, zabawkami, watą cukrową i lodami oraz karuzele, a także ogródki piwne dla dorosłych. W atmosferę koncertu wprowadziły publiczność występy młodych wokalistów z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. Następnie na scenie zaczęły pojawiać się gwiazdy muzyki disco polo. Około godziny 17.00 rozpoczęły się pierwsze występy debiutantów w tej branży muzycznej, pośród których zaprezentowały się m.in. takie zespoły jak: Spontan, Lavers, E-Maill, Jumper, Kris Talisman, Alan, Freestyle i wielu innych. Po nich wystąpiły zespoły znane szerszej publiczności się w jak: Jorrgus, Camasutra czy Extazy. 


Około godziny 22.00 swój koncert dała popularna na całym świecie szwedzka grupa Ace of Base. Ponadto, wielu wrażeń dostarczyły swoimi występami zespoły: Mig, Akcent, Power Play, Classic, After Party, M. Jay, Milano, Czadoman, Dbomb, Weekend i inni, których piosenki są doskonale znane publiczności. Dodatkową atrakcją w tym roku był jubileusz zespołu BOYS, który obchodził 25-lecie istnienia. Z tej okazji największe przeboje Marcina Millera wykonane zostały przez inne zespoły. 


Z kolei w ubiegłym roku w Iłowie obchodziliśmy jubileusz zespołu Akcent, dwa lata temu – Classic. Zwyczajem staje się zatem, że co roku świętujemy inny jubileusz. Towarzyszy mu oczywiście chóralne odśpiewanie „Sto lat” przez publiczność. Impreza zakończyła się w późnych godzinach nocnych. Można powiedzieć, że Pożegnanie Lata stało się już tradycją ziemi iłowskiej, która zwiastuje koniec wakacji. Impreza odbyła się już osiemnaście razy. Łatwo zauważyć, że przed nami okrągłe XX-lecie. Ciekawe czym nas zaskoczy? 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

NastroNastro
0
Łał. To było kilka tygodni temu a Wy teraz o tym piszecie. Gratulować szybkości. Poza tym w artykule jest masa błędów. Czwartek 28 sierpnia??? Raczej 27 !!! Nawet jest na plakacie. Fan factory ? Raczej Fun Factory. Aaaa dobłanoc idę spać bo brzydko za oknem. (2015-09-09 06:27)
NastroNastro
0
Dzień dobry jeszcze raz. Bed Boys Blue ? Nie ma takiego zespołu.
Kombi ? Nie było ich w Iłowie.
Raczej od kilku lat po "reaktywacji" jaką ogólnie społeczność zna, nazywają się Kombii (przez dwa ii na końcu).
Ps. zespół Kombi (przez jedno i) także istnieje. To ten zespół z liderem Sławomirem Łosowskim - klawiszowcem (łysym w okularach) - kumacie różnicę?????
Kto pisał ten artykuł ? (2015-09-09 08:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy