XVIII Turniej Halowej Piłki Nożnej: Nie zapominają o Panu Heniu

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: XVIII Turniej Halowej Piłki Nożnej: Nie zapominają o Panu Heniu Piłka nożna sochaczew

W sobotę hala Gimnazjum nr 2 była miejscem, w którym odbył się XVIII Turniej Halowej Piłki Nożnej imienia Henryka Orzeszka. Pan Henryk był przez wiele lat kierownikiem drużyny seniorów piłki nożnej Miejskiego Klubu Sportowego Orkan Sochaczew. Niestety los tak chciał, że zmarł za wcześnie, o wiele za wcześnie.

W poprzednich latach w tej imprezie sportowej grali już piłkarze drużyn seniorskich, a przez ostatnie dwa lata na boisku rywalizowały zespoły żeńskie. Tegoroczny turniej to współzawodnictwo oldboyów. Turniej rozpoczęło oficjalne otwarcie, po którym delegacja złożona z byłych piłkarzy Orkana udała się na grób Henryka Orzeszka z wiązanką kwiatów oraz zniczem.

Około godziny dziesiątej rozpoczęła się rywalizacja, do której przystąpiło sześć drużyn. W tym dwie nasze – Orkan Sochaczew i Bzura Chodaków. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Impreza przebiegała sprawnie, w czym wielka była rola organizatorów (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) oraz sędziów. Prawie każdy mecz był bardzo zacięty i stał na przyzwoitym poziomie. Widać było, że wielu ze Starszych Panów spędziło wiele lat na piłkarskim boisku. Najbardziej znanym uczestnikiem turnieju był grający w Polonii Warszawa – Igor Gołaszewski, który z Czarnymi Koszulami wywalczył między innymi tytuł Mistrza Polski.

Na tle silnych rywali nasze drużyny wypadły dobrze. W najważniejszym dla nich meczu „derbowym” lepsza okazał się Bzura, która wygrał potyczkę 2:1. Chodakowianie ostatecznie zajęli trzecie miejsce. W drodze do najniższego stopnia podium pokonali oni jeszcze Pelikana Łowicz (1:0), zremisowali z Oldboyem Kielce (2:2) oraz przegrali z Polonią Warszawa (3:4) oraz Wisłą Płock (0:2). Orkan znalazł się tuż za podium. Sprawił jednak największą niespodziankę turnieju. W bardzo zaciętym i dramatycznym meczu wygrał 3:2 z Polonią Warszawa. Sochaczewianie punkty zdobyli jeszcze w meczach z Oldboyem Kielce (5:1) oraz Pelikanem Łowicz (1:1).

Organizatorzy zadbali nie tylko o sprawne przeprowadzenie piłkarskiej części zawodów. Uczestnicy zostali nakarmieni, obdarowani pucharami oraz innymi nagrodami, a trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody finansowe. Osiemnasty turniej przeszedł już do historii. Następny odbędzie się już za niecały rok.

 

Nasze drużyny zagrały w następujących składach:

Bzura Chodaków: Wojciech Wiciak, Daniel Zieliński, Krzysztof Bargieł, Czesław Znajdek, Artur Wróbel, Mariusz Wiciak, Dariusz Chudzyński, Rafał Walczak, Robert Kołodziejczak 

Oldboy Orkan Sochaczew: Andrzej Orliński, Paweł Witczak, Marcin Wojciechowski, Rafał Wojciechowski, Marcin Makowiecki, Marcin Trzos, Sławomir Gajewski.

Wyniki turnieju

Wisła – Bzura  2:0

Orkan – Pelikan  1:1

Polonia – Oldboye  2:0

Wisła – Pelikan  3:1

Orkan – Oldboye  5:1

Polonia – Bzura  4:3

Pelikan – Oldboye  4:2

Polonia – Wisła  4:2

Bzura – Orkan  2:1

Wisła – Oldboye  5:1

Orkan – Polonia  3:2

Bzura – Pelikan  1:0

Wisła – Orkan  4:1

Polonia – Pelikan  3:2

Bzura – Oldboye  2:2


Kolejność końcowa

1.Polonia Warszawa  12  15-10

2.Wisła Płock  12  16-7

3.Bzura Chodaków  7  8-9

4.Orkan Sochaczew  7  11-10

5.Pelikan Łowicz  4  8-10

6.Oldboy Kielce  1  6-18


Nagrody indywidualne

Bartek Podobas (Polonia Warszawa, 8 goli) – Król Strzelców

Hubert Orliński (Wisła Płock) – najlepszy bramkarz turnieju

Janusz Kopeć (Polonia Warszawa) – najstarszy piłkarz turnieju

Najlepsi piłkarze w poszczególnych drużynach

Bartek Podobas (Polonia Warszawa), Arkadiusz Żaglewski (Wisła Płock), Mariusz Wiciak (Bzura Chodaków), Marcin Trzos (Orkan Sochaczew), Grzegorz Durka (Pelikan Łowicz) oraz Erwin Zdziechowicz (Oldboye Kielce)

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

adam11111adam11111
0
Gratuluję wspaniałej organizacji. Gratuluje poziomu gry. Byłem, widziałem, oceniłem. Gratki MOSIR i Pani Marzenie (2016-01-18 17:38)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy