XX Pożegnanie Lata za nami

Zdjęcia i foto: XX Pożegnanie Lata za nami Imprezy cykliczne sochaczew

Czwartek 24 sierpnia upłynął w gminie Iłów pod znakiem imprezy muzycznej doskonale znanej fanom disco polo jako „Wielkie Pożegnanie Lata”. Podkreślenia wymaga fakt, że w tym dniu Iłów zmienia swoje oblicze i staje się stolicą muzyki tanecznej, a lokalne ulice robią się tłoczne i gwarne do późnych godzin nocnych.

W tym roku wydarzenie odbyło się po raz dwudziesty. W latach ubiegłych towarzyszyły mu jubileusze wykonawców tego gatunku muzyki, podczas których uroczyście celebrowano kolejne okrągłe rocznice działalności znanych i lubianych zespołów. Rok 2017 przyniósł jubileusz samego koncertu pomyślanego od poczatku jako impreza cykliczna.

Gospodarzem wydarzenia, jak wielokrotnie podkreślano był Robert Klatt – dyrektor artystyczny, organizator, pomysłodawca, prezenter programów telewizyjnych oraz popularnych w całym kraju imprez muzycznych, jak np. Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie i jednocześnie wykonawca sceniczny. Lider zespołu Classic nie ukrywa swoich związków z Iłowem i tak zapowiada  wydarzenie: Tegoroczna edycja Pożegnania Lata to dla mnie wydarzenie szczególne. Nie dość, że świętujemy okrągłą 20-tą rocznicę, a na scenie wystąpią znani artyści polskiej sceny muzycznej (w większości moi dobrzy znajomi i koledzy estradowi), to impreza odbywa się w moim ukochanym Iłowie, z którego pochodzę. Jestem dumny, że właśnie tutaj udało się stworzyć legendarną już imprezę, na której wystąpiły wielkie zagraniczne gwiazdy, min. Ace of Base, Francesko Napoli, Dr Alban, Kate Ryan, Mr President i wielu innych”.

Z kolei gospodarzem obiektu, od lat dwudziestu stanowiącego ważne miejsce na mapie stałych imprez o podobnym charakterze jest wójt gminy Iłów, który ściśle współpracuje z organizatorem biorąc na siebie część obowiązków, jak np. przygotowanie i sprzątanie obiektu.

W tym roku z racji jubileuszu na scenie w Iłowie wystąpiły ulubione zespoły wielbicieli tego muzycznego gatunku, jak: Akcent, Boys, Classic, After Party, Czadoman, Exaited, Playboys i wielu innych. Zagrano wiele hitów współczesnych i trochę starszych, lecz nadal uwielbianych przez fanów. Gwiazdą wieczoru był Danzel - belgijski piosenkarz, który w Europie zyskał popularność dzięki wydanemu w 2004 singlowi Pum It Up! Utwór okazał się hitem europejskich dyskotek, notując wysokie miejsca na światowych listach przebojów docierając do ich pierwszej dziesiątki w: Austrii, Belgii, Francji, Włoszech, Niemczech, Irlandii i Danii. Utwór podbił również serca Polaków.

Na koniec podkreślenia wymaga fakt, że dwie dekady, podczas których odbywało się „Wielkie Pożegnanie Lata” w Iłowie przyczyniły się do promocji tej gminy nie tylko w regionie, ale i w całym kraju. Upływający czas wpłynął także jednak na zmianę formuły wydarzenia. W latach wcześniejszych na iłowskiej scenie mogliśmy usłyszeć najpopularniejsze gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, jak: Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak czy zespoły takie jak: Lady Pank i Kombi. Być może trochę szkoda wielu bywalcom „Pożegnania Lata” w Iłowie, że od dawna nie było tu takich wykonawców. Ciekawe czy organizator powróci jeszcze do tej formuły. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy