XX Rodzinny Rajd Rowerowy im. Anny i Tadeusza Krawczyków

Zdjęcia i foto: XX Rodzinny Rajd Rowerowy im. Anny i Tadeusza Krawczyków Inne sporty sochaczew

31 sierpnia odbędzie się XX jubileuszowa edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Anny i Tadeusza Krawczyków po Ziemi Sochaczewskiej. Wajdzie można brać udział indywidualnie, ale także grupowo. Na tych, którzy w rajdzie pojadą kolejny już raz czeka wspaniała niespodzianka. 

Co roku Rajd gromadzi wielu uczestników, m.in. mieszkańców Łowicza, Legionowa, Domaniewic, Siedlec, Żyrardowa, Skierniewic, a nawet Warszawy. To doskonała forma aktywnego wypoczynku oraz niewątpliwa promocja walorów turystycznych naszego powiatu. 31 sierpnia wyruszymy wspólnie na 40 - kilometrowy szlak. Trasa rajdu prowadzi z Sochaczewa przez Rybno, Giżyce, Stare Budy, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Powrót odbędzie się przez Młodzieszyn, Żuków do Sochaczewa, na Plac Kościuszki, gdzie nastąpi rozwiązanie rajdu.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie:

,,Od drugiej edycji czyli od 2001 roku, Rodzinny Rajd Rowerowy nosi imię Tadeusza Krawczyka, reprezentanta Polski w kolarstwie szosowym, niestrudzonego popularyzatora kolarstwa i turystyki rowerowej. Tadeusz Krawczyk przez wiele lat osiągał sukcesy w wyścigach krajowych i międzynarodowych, a następnie z dużym powodzeniem zajmował się promowaniem sportów rowerowych wśród sochaczewskiej młodzieży. O bezinteresowności pana Tadeusza przekonaliśmy się w 2000 roku, kiedy aktywnie włączył się w organizację I Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Powiecie Sochaczewskim. Tadeusz Krawczyk zmarł 5 listopada 2000 roku. Jednak idea bezinteresownej pomocy bliźnim była nadal żywa wśród najbliższych pana Tadeusza - żona Anna Krawczyk każdego roku fundowała dla uczestników Rajdu cenne upominki, a serwis techniczny na trasie wciąż zapewnia zięć Andrzej Ząbczyński. Niestety, również pani Ania odeszła do innego świata. Zginęła tragicznie, w wypadku drogowym, w maju tego roku. 


Wolą organizatorów i rodziny zmarłych jest, by od jubileuszowej, dwudziestej edycji Rajd nosił imię Anny i Tadeusza Krawczyków. Przypomnijmy, zanim uczestnicy pojadą w trasę, tuż przed startem 31 sierpnia z placu Kościuszki, delegacja uda się na cmentarz przy ul. Traugutta w Sochaczewie, by złożyć kwiaty na grobie patronów Rajdu. Także w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 6.30 w parafii św. Wawrzyńca będzie sprawowana Msza święta w intencji zmarłych Państwa Krawczyków. Start Rajdu o 9.00 z Placu Kościuszki, sekretariat będzie czynny od 8.00."


Każdy uczestnik Rajdu tak jak co roku otrzyma unikalny pamiątkowy certyfikat. Na jego podstawie bierze udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród. Jednak podczas tej jubileuszowej edycji czeka cyklistów dodatkowa atrakcja. Ci którzy w tym roku stawią się na Rajd z jak największą ilością zdobytych przez minione lata certyfikatów udziału zostaną szczególnie nagrodzeni. Warto zatem wziąć ze sobą wszystkie dotychczasowe certyfikaty.

Od 22 lipca uruchomiono zapisy, które potrwają aż do 20 sierpnia. Druki kart zgłoszeniowych można pobierać ze strony www. mosir.sochaczew.pl

Skan zgłoszenia można przesłać drogą elektroniczną na adres : rajd.zapisy@interia.pl lub na na numer fax. 46 862-77-59, bądź dostarczyć oryginał do sekretariatu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie ul. Olimpijska 3. Od 22 lipca karty będą również do pobrania w sekretariacie MOSiR.

(źródło Starostwo Powiatowe w Sochaczewie)

M.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy