XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHOPINOWSKI 2013

W dniach 15-20 listopada 2013r. odbyła się XXI edycja Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Festiwal rozpoczął się koncertami w wykonaniu członków Jury. W dniu 15.XI. mogliśmy wysłuchać dwóch recitali: prof. Jana Kadłubiskiego (Polska) - przewodniczącego Jury oraz Michaela O Rourka z Irlandii. W sobotę koncertowali Dorian Leliak (Serbia-Chorwacja) i Murray McLachlan z Wielkiej Brytanii.

Następnie Jury rozpoczęło przesłuchania młodych pianistów. I tak w niedzielę 17.XI. występowali uczestnicy z pierwszego i drugiego zakresu repertuarowego, w poniedziałek trzeciego, a we wtorek z czwartego zakresu.

Jury po przesłuchaniu wszystkich grających wybrało 27 laureatów, którym wręczono nagrody rzeczowe, pieniężne oraz dwa stypendia.

Uwieńczeniem festiwalu, jak co roku był koncert laureatów, który odbył się 19.XI w Sali koncertowej PSM w Sochaczewie, a także koncerty w warszawskich salach koncertowych Mazowieckiego Centrum Kultury i Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego.

Laureatką z sochaczewskiej szkoły muzycznej została Oliwia Adamczyk, która otrzymała stypendium Starosty Sochaczewskiego Tadeusza Korysia. Przygotowała ja do występu Agnieszka Hejduk-Domańska. Serdecznie gratulujemy. Słowa podziękowania należą się także pozostałym uczniom naszej szkoły, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się na Festiwalu. Nauczycielom składamy podziękowania za ogromny wkład pracy w przygotowanie swoich podopiecznych. Życzymy dalszych sukcesów.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy