XXIII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2008

Zdjęcia i foto: XXIII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2008 Film, fotografia sochaczew

Zakończyły się już zgłoszenia filmów, programów telewizyjnych i radiowych. Ponad 200 filmów, programów telewizyjnych i radiowych oraz multimedialnych z 15 krajów: Australii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Indii, Indonezji, Kanady, Kenii, Łotwy, Węgier, Włoch, Rosji, Słowacji, Włoch i Polski nadesłano na Festiwal Niepokalanów 2008. Trwają prace Komisji Selekcyjnej. Wykaz prac nominowanych do projekcji Konkursowych w Niepokalanowie zostanie opublikowany wraz ze szczegółowym programem Festiwalu do 30 kwietnia 2008 rok. Wszystkie spełniające kryteria Festiwalu Niepokalanów prace zostaną umieszczone w Katalogu Festiwalu Niepokalanów 2008 i będą dostępne podczas Festiwalu w ramach projekcji pozakonkursowych.

Od wielu lat Osobisty Patronat nad Festiwalem sprawuje Prymas Polski- Józef Kardynał Glemp. Prestiżową nagrodę za film o walorach patriotycznych po raz drugi ufunduje Prezydent RP - prof. Lech Kaczyński.
Organizację Festiwalu tradycyjnie juz wspierają m.in.: Ministerstwo Kultury - Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd do Spraw Komabatantów i Osób Represjonowanych, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Starostwo w Sochaczewie, Gmina TeresinTelewizja Polska, Radio Niepokalanów.
Komitet Organizacyjny Festiwalu Niepokalanów 2008 pracuje w składzie:
przewodniczący Komitetu Organizacyjnego:
Andrzej Bogusław Januszewski - KSF
i o. Stanisław Piętka - Niepokalanów

Członkowie Komitetu Organizacyjnego:
Danuta Stachyra, Zygmunt Gutowski,
o. Ignacy Kosmana - dyrektor Festiwalu,
Anna Osławska, Jan Szafraniec, Antoni Zięba.

Zespół Organizacyjny:
Ryszard Nowaczewski, Wiesław Domagalski, Elżbieta Cieślik,
Grażyna Krupska, Hanna Koch.
Międzynarodowy Festiwal Niepokalanów organizowany jest już po raz dwudziesty trzeci przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe oraz Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Na doświadczeniach tego festiwalu opierały się takie dzieła jak organizowany już od czterech lat na Białorusi Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów Chrzescijańskich 'Magnificat', jak Polonijny Festiwal Filmów i Multimediów 'Polskie Ojczyzny' organizowany przez Akademię Polonijną w Częstochowie i Fundację Polska-Europa-Polonia, jak Festiwal Ekumeniczny w Sankt Petersburgu.

Większośc kontaktów z autorami filmów, programów telewizyjnych, radiowych czy multimedialnych z całego świata odbywa się już w roku 1999, dzięki współpracy z Telekomunikacją Polską wykorzystywano satelitarne połączenie internetowe, zaś w roku 2001 wspólnie z Wirtualna Polską nadawano na żywo relacje z otwarcia i zakończenia Festiwalu Niepokalanów oraz zamierszczono w internecie nagrodzone filmy.
W tym roku po raz pierwszy na Festiwalu Niepokalanów w ramach konkursu programów multimedialnych organizowany jest Konkurs na zamieszczane w internecie krótkie filmiki (do 5 min max. 100MB), nadesłane lub opublikowane już w internecie (należy podac link). Jeszcze do 15 kwietnia br. można zgłaszać programy multimedialne (diaporamy, filmiki) oraz strony internetowe www.
Szczegóły na oficjalnej stronie Festiwalu: www.warszawa.mazowsze.pl/niepokalanow

Dziękujemy panu Tadeuszowi Pilasowi z Portalu www.swk.pl za cenne rady. Prace zostaną umieszczone lub zlinkowane na stronie Festiwalu Niepokalanów YouTube http://pl.youtube.com/festiwalniepokalanow

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy