XXIII Międzynarodowy Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą Dominacja Ukrainy

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: XXIII Międzynarodowy Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą Dominacja Ukrainy Biegi sochaczew

178 zawodników i Ukrainy, Białorusi, Bułgarii i Polski stanęło na starcie XXIII Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą. Punktualnie o godzinie 11.50. zawodników i gości zaproszonych powitał główny organizator Mieczysław Głuchowski a później burmistrz Miasta Bogumił Czubacki otworzył zawody.

Choć walka na trasie Kamion - Sochaczew była bardzo zacięta to główne trofea zarówno w konkurencji mężczyzn, jak i kobiet przypadły przedstawicielom Ukrainy. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Oleksiy Pomynchuk a w konkurencjo kobiet wygrała jego rodaczka Svitłana Kłymenko. W konkurencji mężczyzn zwycięzca poprawił rekord trasy, za co otrzymał specjalną nagrodę. Podkreślić trzeba bardzo dobrą pracę sędziego głownego Zenona Grąbczewskiego, pracę sekretariatu i wszystkich członków komitetu organizacyjnego. Najlepszy z licznej grupy zawodników i zawodniczek sochaczewskich był Tomasz Śmietański. Miejsca i wyniki naszych reprezentantów podamy w następnym numerze.