XXIV Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą IV wygrana Sławomira Kąpińskiego Szybka jazda Bogdana Króla

200. zawodników i zawodniczek stanęło w niedzielę na starcie XXIV Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą. Po skromnej uroczystości otwarcia i honorowym strzale wiceburmistrza Jerzego Żelichowskiego zawodnicy odbyli rundę honorową udając się do Kamiona gdzie o godzinie 13.05 nastąpił start ostry. IV już zwycięstwo w sochaczewskim półmaratonie odniósł reprezentant Płocka Sławomir Kąpiński, który pokonał dystans w czasie 1.09.06. Wielką atrakcją biegu był start znakomitego naszego wózkowicza zwycięzcy maratonów Nowego Jorku i Londynu Bogdana Króla, który mimo złych warunków atmosferycznych pokonał dystans półmaratonu w dobrym czasie 44.13. Wśród kobiet najlepsza była Marta Mikołajczyk Warka 1.32.02. Najszybciej z zawodników powiatu sochaczewskiego pokonał dystans półmaratonu Tomasz Śmietański 1.26.52. Przed startem honorowym uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego w piątek twórcy tego półmaratonu Jana Cebrzyńskiego. Zawody były dobrze zorganizowane przez MOSiR Sochaczew przy współudziale Urzędu Miasta, MKS Orkan Sochaczew i Klubu Maratończyka. Sędzią głównym był Zenon Grąbczewski. Podczas rozdania nagród pamiątkowy puchar z okazji 25-lecia Klubu Maratończyka w imieniu klubu odebrał Fabian Filipiak.