Z Eurowizji na dni naszego miasta

Znamy już pierwsze ustalenia dotyczące tegorocznych Dni Sochaczewa. Na jednym z koncertów wystąpią Donatan i Cleo, którzy święcili tryumfy na niedawnym festiwalu Eurowizji. Donatancleo

Jak zwykle mieszkańców najbardziej interesuje to, co dziać się będzie w drugi weekend czerwca. Tak jak od kilku lat Dni Sochaczewa odbywać się będą przede wszystkim na terenie MOSiR przy ul. Warszawskiej.

W sobotę 14 czerwca jako pierwsze na scenie zaprezentują się dzieci z miejskich szkół i przedszkoli. Ich występy rozpoczną się o godz. 13.00. Trzy godziny później odbędzie się pierwszy podczas dni miasta koncert. O 16.00 zagra Raggafaya. Zespół powstał w 2004 r. w Koszalinie. Ich styl łączy regge, ska, dancehall i rock.

O 17.30 kompletnie zmieni się muzyczny klimat. Zaplanowano wtedy godzinny występ Państwowej Szkoły Muzycznej. O 18.30 na scenę wejdzie rockowy Tajm. Potem wrócą hiphopowe klimaty. O 19.30 wystąpi J.I.M.B, a o 19.50 ELDO. Gwiazdą wieczoru będzie duet Donatan & Cleo.  Pochodzący z Krakowa Donatan znany jest  przede wszystkim z albumu Równonoc. Słowiańska dusza, z którego pochodzi jego pierwszy ogólnopolski hit Nie lubimy Robić. Ostatnie lata w jego karierze to przede wszystkim współpraca z Cleo. Przeboje My Słowianie i Cicha Woda królują w stacjach muzycznych i rozgłośniach radiowych. Nic dziwnego więc, że dzięki tej popularności duet w tym roku reprezentował nas na festiwalu Eurowizji. Przez lata nasi wykonawcy byli tam niezauważani, dlatego też fakt, że Donatan & Cleo zebrali tam bardzo pochlebne recenzje, odbił się szerokim echem w mediach.

Następnego dnia, w niedzielę 15 czerwca, jako pierwsze na scenie przy Warszawskiej wystąpią ze swoim programem sochaczewskie ośrodki kultury. Zaplanowano koncert zespołu tanecznego Abstrakt. Wzorem lat poprzednich nie zabraknie w nim młodych, utalentowanych wokalnie i tanecznie ludzi. O 15.00 wystąpi popularny zespół disco polo Akcent, a o 16.30 Andrzej Rosiewicz. O 18.00 zagra lokalna folkowo-rockowa grupa Dell Arte.  O19.30 wystąpi reggowe Pajujo, znane np. ze współpracy z gwiazdą ubiegłorocznych Dni Sochaczewa Kamilem Bednarkiem. Na zakończenie święta miasta, o godz. 21.00,  zagra Big Cyc. Kapela znana jest z takich przebojów jak Berlin Zachodni, Facet to Świnia, Nasza Rodzinka, Słoiki i wiele innych. Zespół wykona swoje utwory z charakterystyczną dla siebie manierą, w której kabaret miesza się z happeningiem.

To jeszcze nie wszystko. Tradycyjnie Dni Sochaczewa łączą się z wieloma imprezami towarzyszącymi. W tym roku będą to: zlot zabytkowej motoryzacji, wspólna degustacja mazurka Chopina oraz Bieg Chopina. Warto podkreślić, że do miejskiego kalendarza imprez po kilkuletniej przerwie wracają Mistrzostwa Mazowsza w Mikrolotach. Właśnie 14 i 15 czerwca na polach czerwonkowskich odbędą się one po raz ósmy.

Zaprezentowaliśmy szkic tego, co ratusz przygotowuje dla mieszkańców na świąteczny weekend. Do tematu Dni Sochaczewa będziemy wracać jeszcze wielokrotnie, dlatego też zachęcamy do śledzenia kolejnych wydań Ziemi.

Agnieszka Poryszewska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy