Z głodu narkotykowego sfałszował receptę na psychotropy

Zdjęcia i foto: Z głodu narkotykowego sfałszował receptę na psychotropy Narkotyki, alkohol sochaczew

Ta sytuacja dokładnie pokazuje, jakie konsekwencje zdrowotne, psychiczne i społeczne może powodować uzależnienie od amfetaminy. Liczba osób zatrzymanych z tym narkotykiem przez sochaczewską policję w ostatnim czasie dowodzi, że takich ludzi, zazwyczaj młodych, nie brakuje również wśród naszej lokalnej społeczności. Tym razem funkcjonariusze przyłapali 23-letniego Adriana M., który próbował kupić lek psychotropowy zawierający mefedron na podstawie sfałszowanej recepty. Do przestępstwa zmusił go głód narkotykowy. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

 

Do zatrzymania doszło w jednej z aptek w Teresinie. Wizyta 23-letniego Adriana M., mieszkańca gminy Radzymin, wzbudziła wśród pracowników podejrzenia. Młodzieniec chciał kupić lek psychotropowy zawierający mefedron, zatem substancję narkotykową o działaniu podobnym do amfetaminy, kokainy i ecstasy (działa pobudzająco, zwiększa empatię i otwartość na ludzi). Farmaceuta powiedział klientowi, że w tej chwili nie posiadają leku, ale że sprowadzą go na popołudnie. Adrian M. uwierzył i zostawił pracownikom receptę. Gdy wyszedł, pracownicy apteki przekonali się, że recepta jest fałszywa. O wszystkim zawiadomiono policję, gdy mężczyzna przyszedł do apteki, funkcjonariusze już na niego czekali.

W trakcie dalszego postępowania okazało się, że Adrian M. jest uzależniony od amfetaminy. Lek psychotropowy miał mu pomóc zaspokoić głód narkotykowy. Teraz mężczyzna odpowie za fałszowanie dokumentów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy