Z KRWI I KOŚCI

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Z KRWI I KOŚCI Film, fotografia sochaczew

Sochaczewski Klub Filmowy poleca na weekend…

 

Film „Z krwi i kości”, którego reżyserem jest Jacques Audiard, i który 2012 roku trafił do oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes, to najkrócej rzecz ujmując film o miłości. Uczuciu, które dotyka bohaterów, kiedy ich życie się przewraca.

 

On, bezdomny kickbokser, bez pieniędzy i przyjaciół, za to z kilkuletnim synem. Ona, treserka Orek, po wypadku, w wyniku którego jej ciało nie wygląda tak, jak jeszcze niedawno..

Mimo dosyć schematycznej fabuły reżyser unika rozwiązań typowych dla melodramatów. Uczucie które połączy tych dwoje nie jest typowe, charaktery obojga niełatwe. Warto się jednak zastanowić, czy ten sposób przedstawienia związku dwojga osób nie ma mimo wszystko więcej wspólnego z rzeczywistością, niż o wiele częściej spotykane na ekranie wielkie namiętności i patetyczne słowa o uczuciach...

 

W trakcie jego oglądania, Audiard, z wykształcenia filozof, zadaje nam pytania z kategorii egzystencjalno-uczuciowo-społecznych. Powinniśmy umieć na nie odpowiedzieć…

 

Siłą obrazu, oprócz kreacji Marion Cottilard i Matthiasa Schoenaertsa, są dynamiczne zdjęcia (szczególne wrażenie robią wodne sekwencje z udziałem tej pierwszej i sceny walk ulicznych, w których bierze udział bohater tego drugiego) Stéphane'a Fontaine'a, a także przewijająca się przez film elektroniczna i rockowa muzyka (m.in. Lykke Li i Bon Iver).

 

Historia przedstawiona w filmie luźno oparta jest na opowiadaniach Craiga Davidsona.

 

Film trwa 115 minut.


Chcących porozmawiać o swoich filmowych fascynacjach zapraszamy 24 marca do Ostoi św. Dominika na godz. 17.00. Wejście od stron rzeki Bzury. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy