Z książką, o książce i z powodu książki...spotkanie w Iwaszkiewiczu

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Z książką, o książce i z powodu książki...spotkanie w Iwaszkiewiczu  Edukacja sochaczew
+5

Aby  umożliwić uczniom udział  w nietypowych i wyjątkowych lekcjach związanych z literaturą, proponujemy organizowanie  w naszej szkole  lekcji z książką, o książce i z powodu książki... Pierwsza już się odbyła .

6 czerwca 2017 roku w bibliotekach liceum i technikum w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza  odbyły się spotkania  z miłośnikami literatury. Uczniowie „Iwacha” , którzy dużo czytają mieli możliwość podzielenia się  swoimi czytelniczymi pasjami  z rówieśnikami.

Agata Ścigocka i Magda Geras z klasy II liceum  zaprezentowały recenzje książek, które zdobyły nagrody w szkolnym konkursie na recenzję książki.

Karolina Łukawska uczennica  III klasy technikum organizacji reklamy  uczestniczka  projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” opowiedziała o  blogu czytelniczym , który prowadzi w ramach projektu .

Książki dobre jak czekolada   https://ksiazkidobrejakczekolada.blogspot.com/    to  miejsce, w którym Karolina, w ramach współpracy z wydawnictwami i autorami,  umieszcza  recenzje  książek, które otrzymuje od wydawnictw.   Sprawia jej to wiele satysfakcji i nie zamierza zrezygnować z bloga po zakończeniu projektu.

Zachęcamy wszystkich uczniów Iwaszkiewicza do odwiedzania bibliotek, które rozpoczęły realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Mamy do wydania sporo pieniędzy.  Przypominamy, że cały czas możecie wrzucać do specjalnych urn propozycje tytułów, które mają znaleźć się w bibliotece.  A my już czynimy pierwsze zakupy.

 

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy