Z ostatniej chwili - pożar pustostanu na ul. Lechickiej

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Z ostatniej chwili - pożar pustostanu na ul. Lechickiej  Pożary, straż pożarna sochaczew
+1

To wiadomość z ostatniej chwili! Trwa pożar pustostanu na ul. Lechickiej w Sochaczewie. Kłęby gęstego, czarnego dymu widoczne są z daleka. Na miejscu z żywiołem walczą zastępy SP Sochaczew oraz OSP Paprotnia. 

Jak informuje nas Rzecznik Prasowy KP PSP w Sochaczewie, Rafał Krupa:

- Dyżurny KP PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru pustostanu na ul. Lechickiej w Sochaczewie. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy PSP Sochaczew oraz OSP Paprotnia w celu zabezpieczenia terenu. Po dojeździe na miejsce strażaków pożar był już bardzo rozwinięty.  Istnieje prawdopodobieństwo, że w budynku znajduje się człowiek. 

Docierają do nas również informacje o braku zasilania w  budynkach mieszkalnych w rejonie ulicy Lechickiej.

Aktualizacja:

Jak relacjonuje KP PSP w Sochaczewie:

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem w całości objęty jest opuszczony, parterowy budynek mieszkalny konstrukcji murowano-drewnianej. Pożar poważnie zagrażał znajdującemu się w bezpośredniej bliskości innemu budynkowi mieszkalnemu.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody – jednego w natarciu na płonący pustostan oraz drugiego, w obronie, na dach sąsiedniego budynku. Na wniosek kierującego działaniami ratowniczymi zakład energetyczny zdalnie odłączył dopływ prądu elektrycznego w obrębie miejsca zdarzenia. Dalsze czynności polegały na przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych oraz przeszukaniu i dogaszeniu pogorzeliska. Nie potwierdzono informacji przekazanej w zgłoszeniu o możliwej obecności osoby w pustostanie. Pogorzelisko oraz sąsiedni budynek sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając miejsc o podwyższonej temperaturze. 
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy