Z Sochaczewa na Life Festival Oświęcim 2015 - zobacz koncert 25 kwietnia

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Z Sochaczewa na Life Festival Oświęcim 2015 - zobacz koncert 25 kwietnia Koncerty i muzyka sochaczew

Trwają ćwierćfinały Life on Stage 2015. Zwycięzca zagra na tegorocznym Life Festival Oświęcim.

25 kwietnia o godzinie 20:00 w pubie Pełna Qlturka Sochaczew odbędzie się koncert ćwierćfinałowy Life on Stage – przeglądu dla zespołów do jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju – Life Festival Oświęcim 2015.

O występ na scenie głównej LFO 2015 zawalczą grupy Crue, Rooster oraz Call The Wolf.

 

Life on Stage wspiera marka Lech. Partnerami wydarzenia są Onet.pl, RMF MAXXX oraz Fabryka Zespołów. WSTĘP NA IMPREZĘ BEZPŁATNY – OTWARCIE KLUBU GODZINA 19:00!

Crue

W Wolnym tłumaczeniu „wezbranie”, „powódź” „wzburzona woda”. Znaczenia tej nazwy można doszukać się także w kulturze Indian Północno Amerykańskich. Według podań i legend, Crue, jako nieokreślony twór lub duch ukazywał się w chwili śmierci wojownika walczącego o wolność. Zjawisko to nigdy nie zostało zbadane, ani potwierdzone, jednak do dziś istnieje wśród indiańskich wierzeń. Skład w pełni uformował się 2014 roku.

Muzyka tworzona przez „ CRUE” to w głównej mierze ciężki progresywny Rock z elementami metalu ale nie ma tu ściśle określonej drogi. Na nasze brzmienie składają się nasze gusty i zamiłowania muzyczne, wśród których można doszukać się metalu, grunge’u, Jazzu, funky’a, itp. CRUE charakteryzuje się ciągłym poszukiwaniem dźwięków i melodii, oraz unikanie utartych już standardów tak często powielanych w muzyce rockowej. Nie stronimy również od eksperymentów takich jak łączenie i przeplatanie, pozornie „odległych” od siebie gatunków muzycznych. Przede wszystkim, zależy nam aby CRUE brzmiało jak CRUE. Pragniemy szokować i zaskakiwać jednocześnie. Pomaga nam w tym bogate doświadczenie i niepospolite umiejętności. Każdy z nas ma za sobą wiele zrealizowanych projektów, co owocuje muzyczną dojrzałością. Dotychczasowa współpraca, zaowocowała stworzeniem całego materiału na pierwszą debiutancką płytę Na chwilę obecną część tego materiału można odsłuchać na naszym świeżo wydanym Demo.

Rooster

Zespół Rooster powstał w październiku 2009r. w Łukowie w woj. lubelskim. Został założony przez Wierzę (Rafała Wierzejskiego) oraz Komara (Tomka Komorowskiego) którzy wspólnie grali od kwietnia 2009r. Po krótkim czasie dołączył do nich Tomi (Tomek Radomyski). Zespół pomału zaczął tworzyć swoje utwory ale wiedział, że potrzebują basu i drugiej gitary. Parę miesięcy później na ich drodze pojawili się: Babs (Mateusz Babiak) oraz Lakers (Łukasz Zakrzewski). Zespół zaczął funkcjonować w pełnym składzie od października 2009r. Do dzisiaj mają na swoim koncie mnóstwo koncertów m.in. w Elblągu, Siedlcach, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Międzyrzecu Podlaskim, Lublinie, Łukowie, Lubartowie, Terespolu, Puławach czy Ostrołęce. W muzyce zespołu można usłyszeć wiele wpływów z rożnych gatunków muzycznych, sam zespół określa ją jako energiczny rock. W swojej karierze supportowali takie zespoły jak: Luxtorpeda, Kult, Farben Lehre, Proletaryat, Ira. Nazwa Rooster (kogut) pochodzi od tytułu piosenki zespołu Alice In Chains. Zespół do dziś dzień ma się dobrze, tworzy nowe kawałki oraz koncertuje.Nasze piosenki można było usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych: Antyradio, Radio Klasycyrocka, Radio Sygnały, Radio Kampus, Radio Olsztyn, Radio Malbork, Radio Wawa Opole, Radio Emiter.Radio Verulam.

Call The Wolf

Późną jesienią 2013 roku czwórka przyjaciół znająca się bardzo dobrze z poprzednich zespołów stwierdziła, że jest już znudzoną graniem sztampowego Rock ‘n’ Rolla opartego na mocnych gitarowych riffach i postanowiła, że stworzy zespół, w którym na pierwszym miejscu pojawi się melodia, ciekawa aranżacja, niestandardowość. Tak powstał Call The Wolf.

Nasza muzyka oparta jest na wyrazistej sekcji rytmicznej oraz przestrzennych gitarach i elementach elektronicznych tworzących spójne tło i nastrój.

Posiadamy niepohamowaną ekspresję, którą staramy się podzielić ze słuchaczami na koncertach, dlatego zawsze dajemy z siebie maksimum i dzięki temu zdobywamy sympatię widzów, którzy świetnie się bawią.

Bardzo ważną rolę w naszych utworach pełnią teksty. Są nieszablonowe i popychają do głębszej refleksji.

Wydana w listopadzie 2014 EP'ka "Skip The End. We Prefer Beginnings." jest naszym debiutanckim wydawnictwem.

W pierwszej połowie 2015 roku planujemy trasę po kilku dużych miastach w Polsce, a w drugiej - wydanie kolejnego krążka.

Call The Wolf to:

wokal, gitara - Dawid Grzybek

gitara, elektronika - Filip Piekarski

bas - Krzysztof Makowski

perkusja - Jonas Jankauskas

 

UWAGA: WSTĘP WOLNY! 

 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy