Z wiolonczelą przez wieki w Muzeum w Żelazowej Woli

Zdjęcia i foto: Z wiolonczelą przez wieki w Muzeum w Żelazowej Woli Filozofia, nauka sochaczew

7 i 8 lutego w Muzeum w Żelazowej Woli odbędą się warsztaty Z wiolonczelą przez wieki. Zajęcia nawiązują do, odbywającego się  w dniach 30 stycznia - 10 lutego, XI Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego.

Fryderyk Chopin tworzył głównie na fortepian, ale jest autorem kilku utworów na wiolonczelę, m.in. Tria g-moll op.8, które powstało w czasie jego nauki w Szkole Głównej Muzyki u prof. Józefa Elsnera. Sięgniemy również głębiej w historię dziejów muzyki i przybliżymy suity wiolonczelowe Bacha, czy fragmenty sonat Vivaldiego. Wysłuchamy także utworów: Taniec elfów D. Poppera czy Wariacja Sacherowska lub fragment Koncertu Wiolonczelowego W. Lutosławskiego.

Podróży przez epoki będzie towarzyszyła muzyka na żywo, zaprezentujemy fragmenty utworów na wiolonczeli barokowej i współczesnej, wyjaśnimy się czym różnią się te dwa instrumenty oraz czym jest wykonawstwo historycznie poinformowane. Zaprezentujemy występy najwybitniejszych wiolonczelistów wszechczasów.

Warsztaty są dedykowane dla szkół podstawowych i średnich oraz szkół muzycznych I i II stopnia. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny – po uprzedniej rezerwacji. Ilość miejsc ograniczona.

Kontakt:
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew
e-mail: mkazur@nifc.pl
tel.: (+48) 664 413 511

Uczestnictwo w zajęciach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie i filmowanie.

Fot. W. Grzędziński / NIFC

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy