Z wizytą u harcerzy

/ 32 zdjęć
Zdjęcia i foto: Z wizytą u harcerzy Imprezy cykliczne sochaczew
+27

14 lipca uczestników pierwszego turnusu obozu zorganizowanego w stanicy harcerskiej w Łąkie (woj. pomorskie) odwiedził burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki wraz ze swoim zastępcą Markiem Fergińskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Sylwestrem Kaczmarkiem.


Spotkanie przy harcerskich piosenkach i pląsach zakończyło się zwiedzaniem położonej nad malowniczym jeziorem Wiejskim bazy harcerskiej oraz rejsem Omegą – jachtem, na którym młodzi adepci żeglarstwa pod okiem doświadczonych instruktorów poznają praktycznie umiejętności żeglowania. Burmistrz przypomniał, że w młodości też bywał na obozach harcerskich, gdzie oprócz zdobycia niecodziennych doświadczeń i przeżycia niezapomnianych przygód nauczył się samodzielności oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. W spotkaniu uczestniczyli również przebywający na pierwszym turnusie goście z ukraińskiego Gródka, miasta partnerskiego Sochaczewa.


Wzorem lat ubiegłych, na trzy dwutygodniowe turnusy obozu w Łąkie przygotowano bogaty program, w którym dominują zajęcia edukacyjno-rozrywkowe w plenerze, piesze wyprawy i wycieczki autokarowe. W sumie wypocznie tam ponad 400 młodych osób w wieku od 10 do 17 lat, nad bezpieczeństwem których czuwają doświadczeni instruktorzy ZHP oraz wykwalifikowani nauczyciele sochaczewskich szkół. Podczas pierwszego turnusu, który rozpoczął się 1 lipca, uczestnikom obozu towarzyszy 23 gości z Ukrainy, w trakcie drugiego odbędzie się kurs na stopień żeglarza jachtowego zakończony egzaminem na patent, a trzeciego - plener plastyczny oraz „ABC żeglarstwa”. Podczas trzech turnusów do harcerzy dołączy również pond 250 podopiecznych akcji „Pogodne Lato” skierowanej do dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin patologicznych, dla których to często jedyna forma wakacyjnego wypoczynku. Przyjadą oni z powiatu sochaczewskiego, żyrardowskiego, gostyńskiego, sierpeckiego oraz płockiego.


Jednak obóz w Łąkie to nie jedyna wakacyjna propozycja, z której słynie sochaczewski hufiec. W lipcu 40 dzieci wypocznie także w górach w Murzasichlu k. Zakopanego, a grupa starszych harcerzy podczas obozu wędrownego w Bieszczadach. 


Tegoroczna Harcerska Akcja Letnia sochaczewskiego hufca potrwa do końca wakacji, a jej organizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, a także Samorządu Województwa Mazowieckiego. 


(aw)


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego turnusu.

Fot. Maciej Wasilewski, Marek Pietrasik
 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda ZHP w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy