Z wizytą w przedszkolu „LEŚNE SKRZATY” 23 marca 2013 Dzień Otwarty

/ 7 zdjęć
+2

Anglojęzyczne Niepubliczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” to nowe,  dwujęzyczne przedszkole, które mieści się w Sochaczewie, przy ul. Dewajtis 25. Dyrektor przedszkola  Iwona Dumała  serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami w dniu 23 marca 2013 r. na pierwszy Dzień Otwarty  do nowocześnie wyposażonej placówki.


- Myślę, że Dni Otwarte, to doskonała okazja, aby maluszki, które przyjdą z rodzicami mogły wstępnie rozpoznać teren i nawiązać pierwszy kontakt z paniami, gwarantuję, że będą oczarowane – mówi dyrektor przedszkola.

W kolorowych salach, w obiekcie o  powierzchni  640 m2 wraz z przyległym terenem zielonym o powierzchni ponad  2000  m2 przedszkolaki mają  doskonałe warunki do zabawy i nauki.

Przedszkole spełnia wszelkie normy polskie i Unii Europejskiej oraz  posiada niezbędne atesty. Niezwykły klimat wnętrza budynku tworzą przestronne, zaspokajające wszelkie potrzeby, sale edukacyjne z widokiem na las. Są zaopatrzone we własne łazienki, w system filtrowania i wentylowania powietrza oraz multimedialne rozwiązania. Przedszkole dysponuje ponadto salą lustrzaną, przystosowaną do zajęć z rytmiki,  gimnastyki ogólnorozwojowej  czy tańca. Sala ta graniczy z salą jadalni. Systemowa ściana umożliwia połączenie tych pomieszczeń, tworząc  dużą i przestronną salę reprezentacyjną. Odbywają się w niej przedstawienia, imprezy okolicznościowe, spotkania z rodzicami.

Przyjazną, serdeczną atmosferę tworzą, nie tylko, komfortowe wnętrza, ale, przede wszystkim, wykwalifikowany personel (13- osobowy personel pedagogiczny  i  7-osobowy – niepedagogiczny), dobrany pod względem wykształcenia i osobowości, pracujący zgodnie z zawodowym powołaniem.

Skąd pomysł utworzenia przedszkola anglojęzycznego?  – pytamy założycieli „Leśnych Skrzatów”- Państwa Jolantę i Pawła Bednarskich.

W Sochaczewie brakowało  placówki przedszkolnej o profilu językowym. Zainteresowaliśmy się tym, kiedy nasze dzieci były w wieku przedszkolnym. My nie mieliśmy możliwości wyboru, ale postanowiliśmy umożliwić ten wybór innym rodzicom.

Wiek przedszkolny jest idealnym momentem, aby rozpocząć realizację najefektywniejszej nauki języka obcego, stwarzając dziecku atmosferę radości, przyjemności i rozbudzając tym samym jego talenty. Badania naukowe, jak i codzienna obserwacja, potwierdzają fakt, że dziecko uczy się naturalnie języka, który używany jest w jego otoczeniu. I co najważniejsze, włada nim później jak rodzimy użytkownik. Inwestycja  w przyszłość własnego  dziecka  to podarowanie mu najlepszego prezentu na świecie: JĘZYKA  ANGIELSKIEGO, który u nas połączony jest z najnowocześniejszymi i najbardziej efektywnymi metodami nauki dla dzieci .

Język angielski towarzyszy dzieciom codziennie; podczas  bloków anglojęzycznych, obejmujących intensywną naukę, podczas zajęć artystycznych, gimnastycznych, podczas posiłków i zabaw w ogrodzie… - dodaje dyrektor przedszkola.


Pani dyrektor, ale przedszkole to nie tylko nauka języka…

Oczywiście J. Naszym celem jest wszechstronny rozwój dziecka i jego osobowości. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia  indywidualne podejście, pełne bezpieczeństwo i dobrą adaptację w nowym środowisku. Poprzez różnorodne zajęcia programowe i  zabawę przygotujemy dzieci do dobrego startu w szkole.

Stymulujemy u dziecka ciekawość świata i dostarczamy wiedzy w sposób dostosowany do wieku poprzez zajęcia praktyczne. Elementy matematyki, fizyki, chemii i biologii  realizujemy poprzez oswajanie dziecka ze zjawiskami spotykanymi na co dzień, np. zamrażanie wody, topnienie śniegu pieczenie ciasta, karmienie ptaków w zimie, czy obserwację sezonowych zmian w przyrodzie w pobliskim Lesie Gawłowskim.

W jaki sposób nauczyciele  realizują  kulturalne i artystyczne elementy programu?

Wszechstronność, o której wspomniałam, to także wyczulenie dzieci na piękno i sztukę. Kształcimy zmysł estetyczny i wrażliwość artystyczną dziecka podczas bogatych i różnorodnych zajęć plastycznych. Umuzykalnienie obejmuje rytmikę oraz zajęcia ze śpiewu i tańca. Zapoznajemy dzieci  z instrumentami muzycznymi. Dzieci grają na instrumentach i słuchają utworów muzycznych.

Dbając o kulturalny rozwój podopiecznych, nie możemy zapomnieć o konieczności obcowania ze słowem pisanym. W naszym przedszkolu wyrabiamy gust literacki i nawyk czytania poprzez częsty i twórczy kontakt z książką. Już niedługo pojawi się u nas Native speaker  (nauczyciel anglojęzyczny, dla którego język angielski jest językiem ojczystym) czytający dzieciom, miedzy innymi, bajki i baśnie.

Małe dzieci są pełne energii i niewątpliwie potrzebują aktywności fizycznej. Jak radzicie sobie z tym w waszym przedszkolu?

Ruch jest bezspornie niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. Nasi podopieczni mają wiele okazji, by spożytkować swoją energię np. w tańcu, na zajęciach rytmiki i warsztatach teatralnych, w czasie gier i zabaw ruchowych w przestronnych salach zajęć lub w „Sali lustrzanej” .Ważnym punktem dnia jest codzienny spacer lub wyjście na nasz  plac zabaw . Nie możemy doczekać się już nadejścia wiosny, bo wtedy do dyspozycji dzieci, wychowawców i rodziców oddane zostaną ścieżki edukacyjne, rekreacyjne i sportowe, boisko i kort tenisowy. Ogródki kwiatowe i warzywne w postaci mini-plantacji umożliwią  ciekawe zajęcia , a korzystanie z własnych zbiorów będzie stanowiło nie lada atrakcję.

Jest się czym chwalić….

Ale to jeszcze nie wszystko. Zapewniamy dzieciom, przygotowywane w przedszkolu, przez naszego kucharza, całodzienne zdrowe wyżywienie, jak również mamy możliwość żywienia dzieci ze specjalnymi potrzebami.  

W rozwiązywaniu trudności wychowawczych rodzice mogą liczyć na pomoc doświadczonego pedagoga i psychologa. Przedszkole zapewnia dzieciom systematyczne zajęcia logopedyczne pod opieką wykwalifikowanego logopedy.

NASZ PAKIET USŁUG W STANDARDZIE

  • pełne wyżywienie - śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad,  podwieczorek
  • nauka języka angielskiego - codziennie
  • zajęcia rytmiczno- umuzykalniające
  • codzienne zajęcia artystyczne
  • gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej
  • zajęcia z logopedą
  • religia
  • uczestnictwo w imprezach kulturalnych (teatr, imprezy plenerowe, inne)
  • stała współpraca z instytucjami: Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Kultury w  Sochaczewie

Dla zainteresowanych na pewno ważne są godziny otwarcia przedszkola. Czynne  jest ono od poniedziałku do piątku, od godziny 7:00 do 18:00.

Wprowadziliśmy także możliwość zapisywania dzieci na spotkania  sobotnie (znane pod nazwą Adaptacyjne Soboty i Wesołe Soboty), które trwają od 2 do 4 godzin. Mogą Państwo pozostawić swoje pociechy pod opieką naszych Pań. Zapewniamy, jak zawsze, wspaniałą zabawę. Podczas spotkań czas spędzać będziemy, przede wszystkim, na grach i zabawach, które w zależności od warunków pogodowych realizujemy: w obiekcie, ogrodzie lub na leśnych szlakach. Gwarantujemy wypełniony atrakcjami czas spędzony przez Pociechy, natomiast Państwu - wolny czas na realizację sobotnich, porannych zadań.

I jako podsumowanie - wspaniała wiadomość, którą podzielili się z nami Państwo Bednarscy „Nasze starania o pozyskanie dodatkowych funduszy zostały docenione. W kwietniu 2013 otrzymamy środki z Unii Europejskiej na rozwój naszej placówki. Projekt, nad którym pracowaliśmy od marca 2012 roku został zaakceptowany przez Europejski Fundusz Socjalny. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych poinformowała nas właśnie o tej wspaniałej wiadomości. Dzięki tym środkom wzbogacimy jeszcze bardziej ofertę naszego przedszkola”.

Prosimy o śledzenie na bieżąco strony naszego przedszkola www.lesneskrzaty.info.pl


Zapisy do przedszkola są możliwe w ciągu całego roku szkolnego (w miarę dostępności miejsc), prowadzimy już także nabór na przyszły rok szkolny 2013/14.

Zapisy na Dzień Otwarty (tzn. na sobotę 23 marca 2013 r.) przyjmujemy do 21 marca telefonicznie pod nr tel.: 46 811 15 51 tel.: 46 811 15 61 kom.: 797 999 328
lub e-mailem pod adresem:
info@lesneskrzaty.info.pl
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń osób zainteresowanych.


/Tekst sponsorowany przez Anglojęzyczne Niepubliczne Przedszkole oraz Żłobek „Leśne Skrzaty”/

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Redakcja wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy