Za dwa tygodnie Święto Zmarłych...

Już za dwa tygodnie Święto Zmarłych, dlatego od 29 października od godziny 19:00 funkcjonariusze z naszej jednostki, będą prowadzić Akcję „Znicz 2010”, która trwać do 02.11.2010 r. Działania nasze mają Państwu pomóc aby wzmożony i uciążliwy ruch na drogach,
a szczególnie w rejonach cmentarzy, dworców komunikacyjnych, czy na trasach wjazdowych
i wyjazdowych z miejscowości był dla Was jak najbardziej bezpieczny.

Żeby tak mogło być przypominamy podstawowe zasady zachowania się kierowców podróżujących w tym czasie po drogach zarówno naszego powiatu jak i całego kraju:
- Dostosujmy prędkość do panujących warunków atmosferycznych - rano widoczne jest już oszronienie, dlatego oczyśćmy dokładnie szyby, należy pamiętać o wcześniej zapadającym zmroku. Opady deszczu nie będą sprzyjały bezpiecznej jeździe.
- Zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami.
- Sprawdźmy stan techniczny pojazdu, wyregulujmy światła, by nie oślepiać innych kierowców.

Szczególną uwagę zwracać należy na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie w organizacji ruchu. Stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem drogowym.
Jednocześnie informujemy, że na terenie Sochaczewa czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego będą dotyczyły „ścieżki” rowerowej przy ul. Traugutta, która będzie przeznaczona do parkowania równoległego pojazdów osobowych, po drugiej stronie Traugutta będzie dopuszczalne parkowanie skośne.
Pod bramą cmentarza przy ul. Traugutta będzie wyznaczone miejsce pozwalające na zatrzymanie pojazdu przewożącego osoby z różnego rodzaju dysfunkcjami lub w starszym wieku.

NIE PARKOWAĆ NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH! TAKIE ZACHOWANIE STWARZA ZAGROŻENIE! POJAZDY TAK ZAPARKOWANE BĘDĄ USUWANE NA KOSZT WŁAŚCICIELA.

Przy ul. Trojanowskiej pomiędzy ulicami Przylasek i Wypalenisko będzie wyznaczone miejsce do parkowania prostopadłego. Po drugiej stronie ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania pojazdów.

Takie miejsce będzie również wyznaczone na ulicy Przylasek na odcinku od ul. Trojanowskiej do Piaszczystej gdzie dopuszczalne będzie parkowanie równoległe po obu stronach drogi,
a odcinek ten na czas świąt stanie się drogą jednokierunkową.

Zmiany będą obowiązywały od 29 października 2010 roku od godziny 19.00 do 2 listopada 2010 do godziny 7.00.

Należy pamiętać o tym, żeby korzystać tylko z wyznaczonych parkingów, a w pojeździe nie pozostawiać w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy czy biżuterii, kieszonkowcy na pewno będą próbowali wykorzystać sytuację i dokonać kradzieży.

Podróżujący w tym czasie mogą się spodziewać zwięszonej ilości kontroli drogowych, podczas których sprawdzana będzie prędkość, trzeźwość kierowców, dokumenty dopuszczające pojazd do ruchu oraz czy kierowcy wraz z pasażerami korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na cmentarze będą czuwać nasi policjanci. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bezpieczny powrót do domu. Jednak nie zależy to tylko od nas, dlatego też liczymy na Państwa zrozumienie i pomoc, ale przede wszystkim na kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy