Za miesiąc - ferie

Ferie zimowe w województwie Mazowieckim rozpoczną się w tym roku wyjątkowo późno, 14 lutego i jak zawsze potrwają dwa tygodnie. Sochaczewskie placówki oświatowe, kulturalne i sportowe przygotowują na ten okres, dla dzieci i młodzieży, tak zwane małe formy wypoczynku.
Urząd Miejski jak co roku przeznaczył na ten cel środki finansowe, tym razem jest to 15 tysięcy złotych. W szkołach podstawowych i gimnazjach, bibliotece, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Ośrodku Kultury odbywać się będą zajęcia sportowe, kulturalne i komputerowe, zawody pływackie, turnieje itp. Osoby chcące wziąć w nich udział powinny zgłaszać się do instruktorów oraz nauczycieli i zapisywać się na wybrane formy wypoczynku. W tej chwili dopracowywane są konkretne plany zajęć.
Dzieci, które jedzą w szkołach obiady, także w czasie ferii będą mogły korzystać z posiłków, należy tylko ten fakt zgłosić wcześniej do dyrekcji placówek. Wszystkie szkoły będą w czasie ferii otwarte dla dzieci, nauczyciele będą pełnić dyżury, tak aby rodzice mogli spokojnie zostawić swoje pociechy pod ich opieką.

daw


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy