Za nami Dzień Dziecka w Iłowie

/ 16 zdjęć
Zdjęcia i foto: Za nami Dzień Dziecka w Iłowie Imprezy cykliczne sochaczew
+11

Za nami Dzień Dziecka w Iłowie, który wspólnie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz Mazowiecka Wspólnota Samorządowa zorganizowała już po raz 18! Rozpoczęliśmy w 2001 roku i od tamtej pory nieprzerwanie co roku się spotykamy!

Na przybyłych licznie gości czekało w bieżącym roku wiele atrakcji. Po rozpoczęciu imprezy i powitaniu uczestników swój występ dali młodzi wykonawcy z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie pod kierunkiem Małgorzaty Czubiel. Następnie animatorzy zachęcali najmłodszych do wspólnej zabawy, konkursów z nagrodami i konkurencji rodzinnych. Ponadto cały czas możliwe były przejażdżki meleksem, korzystanie z dmuchanych zamków, malowanie buziek i fryzur, czy też zabawy ruchowe przy muzyce.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Poczty Polskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej, której przedstawiciele zachęcali do zapoznania się z działalnością tej uczelni wojskowej.

Na specjalnie przygotowanym boisku odbył się pokaz gry w piłkę siatkową z udziałem byłego zawodnika kadry narodowej Marcina Nowaka, który zaszczycił swoją obecnością na naszym iłowskim festynie rodzinnym już po raz drugi z rzędu.

Pani Ewa z MOW w Załuskowie wraz z młodzieżą zorganizowała kącik wspólnej zabawy. Wielką atrakcją były również samochody straży pożarnej oraz policji, do których mogli wejść i obejrzeć od środka wszyscy chętni. Wielu zainteresowanych zebrało się także przy stanowisku pokazowym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które obsługiwał zawodowy strażak. Oprócz tego strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Giżyc utworzyli kurtynę wodną, co było niezwykle istotne dla uczestników w tak upalny dzień. Na wszystkich uczestników festynu czekał poczęstunek z grilla oraz okazjonalne koszulki z logo „Niepodległa”, bowiem tegoroczna iłowska impreza wpisuje się w program realizowany w ramach tego ogólnopolskiego projektu.

Właściciel pasieki „Paulinka” w interesujący sposób zapoznawał dzieci i młodzież z pracą pszczół, prezentował urządzenia służące do pozyskiwania miodu, jak również zachęcał do stosowania w życiu codziennym pszczelich wytworów. Kolejną niespodzianką festynu był pokaz sokolniczy miejscowego pasjonata ptaków drapieżnych – Igora. Było wielu chętnych do zrobienia zdjęcia z tym groźnym ptakiem. Dużym zaskoczeniem dla uczestników festynu był przyjazd kataryniarzy. Muzyka płynąca z prawdziwej katarynki zrobiła niesamowite wrażenie na słuchaczach.

Organizatorzy, którymi jak co roku byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej i Mazowiecka Wspólnota Samorządowa serdecznie dziękują sponsorom, którymi w bieżącym roku byli: firma Attis Broker, MJM Brokers sp. Z o.o., Dekada B sp. Z o.o., IDS – Bud SA, ECM Group Polska SA, Poczta Polska, Wojskowa Akademia Techniczna, Sławomir Ambroziak – właściciel Zespołu Pałacowo – Parkowego w Słubicach, Krzysztof Jażdżyk. Patronat medialny: Express Sochaczewski, e-sochaczew, radio Sochaczew. Organizatorzy dziękują również młodym wolontariuszom ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz wszystkim przybyłym na festyn.

Wanda Dragan


Więcej zdjęć na stronie MWS TUTAJ

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy