Za nami kolejny Gminny Jarmark Adwentowy!

/ 19 zdjęć
Zdjęcia i foto: Za nami kolejny Gminny Jarmark Adwentowy!  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew
+14

3 grudnia już po raz drugi po zeszłorocznym wydarzeniu odbył się kolejny udany Gminny Jarmark Adwentowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego w Szkole Podstawowej w Gawłowie.

 Jarmark uroczyście otworzyli Organizatorzy: Radna Agnieszka Offerczak-Ciura, Beata Szustkiewicz, Sołtys Tadeusz Malinowski wsi Altanka oraz Wójt Gminy Mirosław Orliński 
i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gawłowie Ewa Grzelak.

 Na powitaniu gościliśmy Wicestarostę Tadeusza Głuchowskiego, który był wieloletnim dyrektorem szkoły w Gawłowie.

 Całą imprezę poprowadził Pan Rafał Milczarek właściciel Cafe Nutka
z Żelazowej Woli, główny sponsor  jarmarku oraz prezes Stowarzyszenia Klub Maratończyka „Aktywni” Sochaczew, który wspierał organizację konkursu Piernika 2017.

Na jarmarku czekało na gości bardzo dużo atrakcji. Jeszcze więcej wystawców, konkursów, występów i smakołyków dla jarmarkowiczów. Frekwencja dopisała, odwiedzających było więcej niż rok temu, przeszło to wszelkie oczekiwania organizatorów.

Około czterdziestu wystawców przyciągało uwagę różnorodnością stoisk, bogactwem pomysłów i wielkim kunsztem wykonanych produktów.

Poza ozdobami świątecznymi były również ręcznie przygotowane rękodzieła na prezenty: ręczne robótki, szyte maskotki, poduszeczki, biżuteria, malarstwo, ceramika, grafika, decupage, hafty i ozdoby łowickie, wycinanki, karty świąteczne i wielu innych ciekawych wyrobów rękodzielniczych.

 Znalazły się także stoiska: z miodami, z wyrobami cukierniczymi, wędliniarskimi i przetworami.

 Ze swoimi pracami zaprezentowały się również gminne szkoły oraz szkoła z Erminowa. Dzieci wykonały cudowne ozdoby świąteczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W trakcie całego Gminnego Jarmarku Adwentowego świąteczna muzyka i występy na żywo umilały wszystkim czas. Muzyka płynąca ze sceny wprowadzała w świąteczny nastrój, który sprzyjał miłym spotkaniom i rozmowom.

Przez cały jarmark można było usłyszeć w wykonywanych przebojach świątecznych
 i kolędach, pastorałkach w brzmiących na żywo interpretacjach artystkę Anitę Znamirowską, która już po raz drugi przyjęła zaproszenie i zechciała podzielić się swoim talentem.

 Dzieci i młodzież zaprezentowały szerokiej publiczności swoje talenty taneczne, wokalne
i

muzyczne. Występny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gawłowie, a także Szkoły w Kątach i Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Wystąpił również zespół Dens Babki, który dał popisowy koncert świąteczny. Publiczność wspólnie z zespołem śpiewała znane nam kolędy.

I w tym roku gościem Jarmarku była Sochaczewska Orkiestra Dęta, z koncertowym repertuarem, która dostarczyła jak zawsze moc wrażeń.

Podczas jarmarku czekało na nas również mnóstwo niespodzianek, cały dzień dzięki sponsorom trwały liczne konkursy, które poprowadziła radna Gminy Sochaczew Agnieszka Offerczak-Ciura.

Na jarmarku mogliśmy kosztować również wspaniałych rarytasów, słodkości, napoi i soków. Goście nie wyszli głodni.

Bardzo wspierali nas sponsorzy bez których nie byłoby tyle atrakcji. Serdecznie dziękujemy.

- Caffe Nutka z Żelazowej Woli była głównym sponsorem imprezy, cały dzień częstowała gości goframi, które okazały się hitem. Setki gofrów wydawała młoda ekipa wspaniałych ludzi, którzy pomagali przy organizacji całego jarmarku. Sponsor głównej nagrody
w konkursie piernika – lody dla 20. osobowej grupy w kawiarence.

- Pomysłodawczynie i organizatorki Beata Szustkiewicz i Agnieszka Offerczak-Ciura, Sołtys Tadeusz Malinowski i rada sołecka Altanki były również głównymi sponsorami imprezy. Cały dzień m.in. zapewnione były napoje gorące dla wszystkich odwiedzających
i wystawców; mogli napić się kawy, herbaty, która była serwowana przez liczną drużynę wolontariuszy.

- Gospodarstwo Agroturystyczne "Jeziorany" Kożuszki- Parcel przygotowało przepyszny bigos, którego nie trzeba już reklamować ponieważ stał się wizytówką gminnego jarmarku.

- Piekarnia Państwa Gzik z Sochaczewa, dzięki której mogliśmy kosztować zdrowego, pysznego chlebka do bigosu i smalcu z Masarni Kuznocin 75c. Masarnia częstował również swoimi ekskluzywnymi wyrobami.

- Cukiernia p. Jenach z Kątów zapewniła słodkości dla artystów występujących na scenie ale również dla odwiedzających jarmark.

- Tęczowy ogród z Brzozowca dzięki tej firmie piliśmy naturalne soki.

- firma Mars Polska zapewniła nam słodycze i upominki.

- Zagroda w Zakrzewie na czas Jarmarku przeniosła się przed szkołę w Gawłowie i była

ogromną atrakcją dla najmłodszych i miłośników zwierząt, przyjechały alpaki i osiołek.

- Ochotnicza Straż Gminy Sochaczew zaprezentowała swój najnowszy wóz strażacki.

- Firma Mattel Poland Sp z o.o. ufundowała dla dzieci przepiękne zabawki na nagrody w konkursie Mały Pierniczek Roku oraz na dodatkowe konkursy.

- Fundacja Wesoła Chata Feliksów 21D wraz z firmą Decorac dekoracje na każdą okazję z Kuznocina 6B zapewniły dzieciom wspaniałe warsztaty z wykonania ozdób świątecznych.

- Wypożyczalnia kajaków www.kajaki-sochaczew.pl z Kuznocina ufundowała wspaniały spływ kajakowy rzeką Bzurą dla 16 osób.

- Platinium Gym & Fitness Sochaczew ufundowała wejścia miesięczne, 7 dniowe i jednodniowe do swoich dwóch siedzib w Sochaczewie

- Prestige Center Kosmetologia i Medycyna Estetyczna z Sochaczewa wręczyła vouchery na usługi w swoim salonie.

- Hurtownia owoców i warzyw Konrad Leśniewski z ulicy Kusocińskiego 5 Sochaczew ufundowała owoce, którymi częstowaliśmy dzieci.

- Księgarnia z ulicy Reymonta w Sochaczewie ufundował książki dla dzieci i młodzieży.

- Wystawcy przekazywali przepiękne upominki na liczne konkursy.

- transportem wspierała firma MK Forwording Michał Kowalski z Kuznocina, p. radny Grzegorz Nitek z Kuznocina, OSP Feliksów z Komendantem Lucjanem Felczakiem.

Trwała również zabawa jarmarkowa zorganizowana przez Szkołę podstawową w Gawłowie, dzięki licznym okolicznym sponsorom i przyjaciołom szkoły, którym serdecznie dziękujemy za pomoc szkole.

 Podziękowanie dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej Pani Ewy Grzelak i Wójta Gminy Sochaczew za udostępnienie pomieszczeń szkoły dla społeczności.

Największą radością są nasze dzieci i dlatego tu szczególne podziękowania kierujemy do dzieci, które włożyły wiele wysiłku w przygotowaniu się do występów jak i pracowały przy tworzeniu ozdób świątecznych.

Podziękowanie kierujemy również dla wszystkich zaangażowanych nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali piękne ozdoby świąteczne i dzieci do występów.

Dużym wsparciem organizacyjnym dla wydarzenia byli Wolontariusze z Klubu Wolontariatu przy MOPS Sochaczew, a gotowymi w każdej chwili nieść pomoc ratownikami Harcerze
z Hufca ZHP Sochaczew oraz Młodzież z Klubu Maratończyka „ Aktywni” Sochaczew.

Podziękowania dla Sołtysa Altanki Tadeusza Malinowskiego i jego Małżonki Elżbiety oraz Pani Haliny Jodłowskiej z rady sołeckiej Altanka za dopilnowanie by i w tym roku nikt nie wyszedł głodny. Marcie Dylewskiej z rady sołeckiej za wsparcie przy organizacji.

Ogromną pomoc organizacyjną i logistyczną przy szykowaniu stoisk byli młodzi ludzie, przyjaciele Patrycjusza Szustkiewicza, który jak w poprzednim roku zorganizował transport
i ustawianie stołów dla wystawców. Byli również niezawodną grupą przy sprzątaniu.

Dziękujemy mediom za pomoc w nagłośnieniu Jarmarku: e-Sochaczew.pl, Echo Powiatu,

Radio Sochaczew, Radio Niepokalanów.

 

Rozdaliśmy dziesiątki prezentów bawiącym się uczestnikom Jarmarku w licznych

konkursach. Jednak największym konkursem był o Pierniczka Roku 2017r. Przepiękne

wymagające ogromnego trudu przy przygotowaniu pierniczki trafiły na wystawę, na którą

zapraszamy do Urzędu Gminy Sochaczew w dniach 6-21.12.2017r. 

 Powołane jury, rozstrzygnęło konkurs, przyznało nagrody i wyróżnienia a o godzinie 16:30 i

uroczyście ogłoszono wyniki.  Organizatorki Beata Szustkiewicz i Agnieszka Offerczak-Ciura wręczyły statuetki ufundowane przez Gminę Sochaczew wraz z prezentami ufundowanymi przez Sponsorów. Szczegóły z Konkursu w osobnym artykule.

 Zachwyceni licznym przybyciem gości i wspaniałą atmosferą serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

Dziękujemy również za życzliwe podziękowania i gratulacje, które od Państwa płyną. Dziękujemy wystawcom za podzielenie się wspaniałymi talentami i uświetnieniem uroczystości. Włodarzom, sponsorom, szkołom, artystom, orkiestrze, wolontariuszom za wsparcie i przychylność.

Dzięki Państwu udało się zrealizować to piękne przedsięwzięcie.

Fotorelacja z Gminnego Jarmarku Adwentowego znajduje się na facebooku wpisując gminny jarmark adwentowy. Zapraszamy.

Do kolejnego jarmarku!

Pomysłodawczynie i Organizatorki

Agnieszka Offerczak-Ciura i Beata Szustkiewicz 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy