Za nami Święto Matki

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Za nami Święto Matki Imprezy cykliczne sochaczew

Nie do przecenienia jest rola, jaką pełni Matka w życiu każdego człowieka.To ona nas nosiła pod sercem, urodziła w bólach, a następnie wychowała; z pomocą ojca lub bez, bo i tak się często zdarza. Matka jest też naszą pierwszą nauczycielką. Ona mi pierwsza pokazała księżyc, jak pisał Gałczyński.

Bardzo dobrze zatem, że w gminie Iłów pamięta się o Dniu Matki. Taka uroczystość odbyła się 28 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie spotkały panie, które skorzystały z zaproszenia. Uroczystość rozpoczęła się programem okolicznościowym w wykonaniu dzieci klas młodszych ze SP w Giżycach.

Matka. Ona wszystko rozumie. Sercem ogarnia każdego z nas. Te słowa z bardzo znanej dawniej, a obecnie rzadziej śpiewanej pieśni maryjnej uczestnicy uroczystości odśpiewali wspólnie, spontanicznie i bez akompaniamentu. Nie zabrakło też oczywiście wielu innych pieśni nawiązujących do tematu spotkania.

Podczas występu dzieci, uśmiech nie schodził z ust wszystkich gości. Trudno bowiem nie wzruszyć się słysząc tak miłe i wdzięczne frazy. Wiadomo przy tym, że nikt, tak jak dzieci, nie poruszy serca matki. Tu ukłony dla pani Małgorzaty Orzeszek, która przygotowała małych aktorów.

Następnie goście wysłuchali koncertu wokalnego w wykonaniu zaprzyjaźnionej grupy z Młodzieszyna o wdzięcznej nazwie „Dens Babki”. Zaprezentowany repertuar dostarczył odbiorcom wielu miłych wrażeń. Ze sceny wybrzmiały bowiem rytmy skoczne, zabawne, z nutą nostalgii, których każdy chętnie słucha.

Kiedy przyszedł czas na występ zespołu „Iłowiacy” nikt nie przypuszczał, że zaskoczy on publiczność. Na przygotowany repertuar składały się bowiem piosenki bardzo melodyjne, wpadające w ucho, tak, że chce się je śpiewać razem z wykonawcami. Entuzjastyczna reakcja słuchaczy sprawiła, że rozśpiewany  zespół mógłby nie schodzić ze sceny.

Podczas uroczystości goście doskonale się bawili, posługując się nie tylko zmysłami słuchu i wzroku, ale także smaku. Organizatorzy zadbali bowiem także o poczęstunek. Na stołach zagościły warzywa i owoce, a także kanapki, ciepłe i zimne napoje. Na koniec spotkania, ku uciesze wszystkich doszło do integracji obu zespołów, które wystąpiły wspólnie.

Podziękowania dla organizatorów, których wysiłek wzbogaca życie gminy i jej mieszkańców o wydarzenia kulturalne, a ich uczestników o wyjątkowe momenty, ciekawe przeżycia i miłe doznania.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy