Za nami V Memoriał im. Sylwestra Rozdżestwieńskiego

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Za nami V Memoriał im. Sylwestra Rozdżestwieńskiego Edukacja sochaczew

V Memoriał im. Sylwestra Rozdżestwieńskiego, którego inicjatorem było tutejsze Gimnazjum odbył się 17 maja na terenie SP i ŚHS w Iłowie. Deszczowa pogoda wprawdzie wymusiła zmianę lokalizacji wydarzenia, nie zmieniła jednak najważniejszych elementów programu, których nie można było, jak w latach ubiegłych zrealizować w plenerze. 

Zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych odbyły się więc w warunkach halowych. Była to sztafeta, do której przystąpiły drużyny z Iłowa i Łącka w kategorii dziewcząt i chłopców. Następnie wszystkie drużyny rozegrały halowe zawody w piłkę nożną. Po nich odbył się pokaz współczesnego wyszkolenia w wykonaniu uczniów z I LO Centrum Naukowo-Biznesowego im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku. 

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, gdyż sprawność licealistów była imponująca. Na pewno wrażenie na wszystkich robiło też umundurowanie i uzbrojenie uczestników pokazu. Przez udział w wydarzeniu tutejsza młodzież mogła także zaobserwować jakie umiejętności zdobywa się w liceum wojskowym.

Następnie Memoriał był kontynuowany na auli im. Jana Pawła II SP, gdzie odbyło się wspomnienie o patronie wydarzenia. Jako absolwent lokalnej szkoły, honorowy obywatel Iłowa, laureat statuetek Przyjaciel Gimnazjum i Przyjaciel SP w Brzozowie, a także częsty bywalec wydarzeń sportowych w tutejszej gminie Sylwester Rozdżestwieński był tu wszystkim znany i lubiany.

Mimo to, warto przypominać Jego biografię, gdyż jako Sochaczewianin – był jednym z nas. Jednak już jako nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń uczniów, sportowiec, harcerz i redaktor, który przytłaczał swoją wiedzą sportową, miłością do sportu i młodzieży, a przede wszystkim człowiek uczynny, życzliwy i bezinteresowny pozostanie niekwestionowanym autorytetem.

Memoriał zakończyły rozgrywki w tenisie stołowym w kategoriach: szkoły podstawowe: dziewczęta i chłopcy – rocznik 2005 i młodsi, młodzież: dziewczęta i chłopcy rocznik 2002 – 2004 oraz open – mężczyźni. Podziękowania dla organizatorów, OSP w Iłowie i PSP w Sochaczewie, które wsparły zawody MDP, Wójta gminy Iłów, który rok rocznie uczestniczy i wspiera wydarzenie i starosty powiatu za ufundowanie nagród.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy