Zabrakło na torcie wisienki

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zabrakło na torcie wisienki Zapasy sochaczew
+3

LXXI Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego odbyły się w Teresinie. Tradycyjnie była to pod każdym względem udana impreza sportowa. Organizacyjnie bez zarzutu. Sportowo, też można być zadowolonym chociaż zabrakło na torcie wisienki czyli złotego medalu choćby dla jednego z zapaśników Mazowsza Teresin.

W trakcie zawodów stoczonych zostało 113 walk. Ponad połowa z nich zakończyła się przed czasem (20 przez położenie na łopatki oraz 56 zakończone przez przewagę punktową – różnica musi wynosić 10 punktów). Tylko 37 walk zakończyło się na punkty. Jak powiedział mi jeden z działaczy świadczy, to niskim poziomie zawodników „drugiego rzutu”, którzy bardzo odstają poziomem od reprezentantów Polski. Słaby poziom zaplecza powoduje, że najlepsi (z reguły jeden lub dwóch w kategorii wagowej) bez problemów wygrywają swoje walki i na polskich matach nie mają z kim rywalizować.

Do rywalizacji przystąpiło 79 zapaśników z 23 klubów. Ze znanych postaci w Teresinie pojawili się między innymi Andrzej Supron (prezes Polskiego Związku Zapaśniczego), Marek Garmulewicz (trener kadry narodowej juniorów stylu wolnego) oraz Yusup Abdusalamow (trener kadry narodowej seniorów w stylu wolnym).

Wróćmy jednak do postawy naszych zapaśników. Do rywalizacji przystąpiło czternastu teresinian. Pięciu z nich stanęło na najniższym stopniu podium. Czterech innych dotarło do finałów. Walki o złoto toczone były w przyciemnionym świetle. Zawodnicy rywalizowali przy dźwiękach muzyki (m.in. można było wysłuchać utworów takich zespołów jak Dżem, Queen oraz Metallica). Całość relacjonowała TVP.

Najlepiej z Mazowszan spisał się Viktor Szmulaj. Jeszcze osiem sekund przed końcem walki prowadził dwoma punktami z Grzegorzem Łabusem (Slavia Ruda Śląska). Popełnił jednak błąd taktyczny i rywal doprowadził do zwycięskiego dla siebie remisu gdyż wykonał ostatnią punktową akcję.

Pozostali finaliści z Teresina wyraźnie ustępowali swoim rywalom i schodzili z maty jako przegrani chociaż dla wielu z naszych zapaśników srebrny medal Mistrzostw Polski w gronie seniorów to ogromne osiągnięcie.

Na pocieszenie ekipa Mazowsza Teresin zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.


Wyniki


Klasyfikacja indywidualna (miejsca zapaśników Mazowsza Teresin)

2.Adrian Wagner (57 kg)

2.Viktor Szmulaj (61 kg)

2.Robert Michta (86 kg)

2.Mariusz Zdanowski (97 kg)

3.Dominik Lubelski (57 kg)

3.Marcin Kluczek (61 kg)

3.Konrad Króliczak (71 kg)

3.Rafał Paliński (79 kg)

3.Kamil Pałyska (125 kg)

5.Bartosz Staniaszek (125 kg)

7.Kamil Banaszek (71 kg)

8.Piotr Michta (79 kg)

8.Mateusz Selerski (86 kg)

11.Paweł Albinowski (74 kg)


Klasyfikacja klubowa (23 kluby)

1.Mazowsze Teresin 338

2.Slavia Ruda Śląska 212

3.AKS Białogard 194


Klasyfikacja województw

1.Mazowieckie 412

2.Śląskie 343

3.Lubelskie 225


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy