Zachłyśnięci latem

Zdjęcia i foto: Zachłyśnięci latem Promocja regionu sochaczew

W nocy z 23 na 24 czerwca odbyły się trzecie publiczne Sobótki nad Bzurą na Moto Przystani w Plecewicach. Była to świetna okazja do odtwarzania zwyczajów obecnych w naszej okolicy w odległej przeszłości. Zapraszamy do zapoznania się z nasza mini-relacją oraz obejrzenia zdjęć, które znajdziecie tu.

Na Sobótkach nie zabrakło tradycyjnych elementów tj. zwiewne białe stroje, wicie wianków i puszczanie ich na wodę, przygotowywanie mniej lub bardziej tradycyjnych posiłków, a wszystko to w otoczeniu natury i tradycyjnej muzyki. Było również kilka konkursów z nagrodami (np. rzucanie podkową oraz wiankiem do celu czy wybór najładniejszego wianka) oraz tradycyjne szukanie kwiatu paproci (znów został znaleziony, choć nie bez problemów). Nie obyło się również bez ognisk, pochodni i tańca w rzece (mimo zmiennej pogody). Największą nowością wydarzenia była muzyka na żywo. Przed zgromadzonymi miłośnikami tradycji wystąpił duet Beaty Smolik i Jakuba Szwachły, którzy przenieśli nas w prawdziwie odległe czasy tworząc niepowtarzalny klimat.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok. Będziemy żyć w tym klimacie, zachłyśnięci latem przez najbliższe dni... Tymczasem zapraszamy uczestników do dzielenia się swoimi uwagami i komentarzami. Chcemy nasze wydarzenie robić coraz lepiej, dlatego każdy głos jest cenny. Można komentować pod postem lub wysłać nam maila na adres: nadbzura@gmail.com. Z góry dziękujemy za każdą opinię.

Fot. EP

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy